Organizacja pacjencka: cięcia w kardiologii skazują chorych na pewną śmierć

ZDROWIE

Autor: JW, EkoSerce/Rynek Seniora   02 sierpnia 2016 12:50


Organizacja pacjencka: cięcia w kardiologii skazują chorych na pewną śmierć Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 18 tys. pacjentów leczonych kardiologicznie podpisało się pod petycją do ministra zdrowia o włączenie ich do dyskusji wokół planowanych zmian w kardiologii.

- Ubolewam nad planowanymi zmianami obniżenia środków na leczenie kardiologiczne. Choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonów. Niestety minister zdrowia nie wsłuchuje się w nasz głos - zaznaczył Marian Saska, prezes Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia EkoSerce, które jest inicjatorem akcji.

Podczas zwołanego 2 sierpnia 2016 r. briefingu pacjenci apelowali o wzięcie pod uwagę głosu 15 proc. wszystkich hospitalizowanych. Podkreślali, że chorzy zgłaszają potrzebę zmniejszenia kolejek do lekarzy specjalistów oraz wysokich standardów terapii i sprzętu.

- Osoby cierpiące na choroby serca mają poczucie, że nadchodzące zmiany drastycznie wpłyną na pogorszenie dostępności do wysokiej jakości terapii, co zwiększy i tak dużą śmiertelność wśród pacjentów kardiologicznych - czytamy w komunikacie stowarzyszenia.

Czytaj też: MZ chce zabrać miliard złotych kardiologii. Eksperci: to będzie wielka tragedia

- Chciałbym, aby każdy miał równy dostęp do leczenia, a na razie mam poczucie, że mimo, iż pacjenci kardiologiczni stanowią tak ogromną liczbę wszystkich chorych, to jednak kardiologia jest niedoinwestowana. A teraz jeszcze rząd chce zmniejszyć nakłady. To jest skazywanie nas na pewną śmierć - alarmuje szef stowarzyszenia EkoSerce.

Stowarzyszenie EkoSerce jest organizacją pacjencką, zrzeszającą chorych leczonych kardiologicznie. Zajmuje się ochroną ich praw, chce także wspierać pacjentów oraz ich rodziny w procesie leczenia. Jednym z celów organizacji jest także promocja profilaktyki, w tym walka z zanieczyszczeniem powietrza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR