Organizują akcję bezpłatnych badań spirometrycznych
Autor: PWX/Rynek Seniora   03 września 2015 09:56

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP zaprasza prywatne gabinety lekarskie, placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej, szpitale i kliniki oraz poradnie specjalistyczne do wspólnego zatroszczenia się o zdrowie Polaków i udziału w III Polskich Dniach Spirometrii (14-19 września br.).

W poprzednich latach w Dniach Spirometrii wzięło udział ponad 600 ośrodków medycznych.

Przedstawiciele placówek medycznych mają szansę oficjalnie zarejestrować się do udziału w tegorocznej inicjatywie na stronie Federacji.

Z okazji zbliżających się III Dni Spirometrii, Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, zachęca wszystkie placówki posiadające sprzęt specjalistyczny, do wsparcia tegorocznej akcji poprzez zorganizowanie akcji bezpłatnych badań spirometrycznych.

Inicjatywa ma na celu dotarcie do ludzi nieświadomych zagrożeń związanych z chorobami dróg oddechowych oraz zwiększenie społecznej świadomości na temat tego problemu.

Federacja przekonuje, iż masowe przeprowadzenie darmowych badań przyczyni się do ukazania, z jak poważnym wyzwaniem zdrowotnym zmaga się wielu Polaków, a w konsekwencji do zwiększenia środków inwestowanych w podstawowe i kliniczne badania oraz do poprawy opieki nad pacjentem.

Pomimo znacznych wysiłków ze strony lekarzy POZ, alergologów i pneumonologów, choroby płuc są w Polsce nadal nieefektywnie diagnozowane. Ponad 50% chorych na astmę zmaga się z nierozpoznaną chorobą. Dotyczy to także aż 80% chorych na POChP, którzy od lat cierpią na duszności i kaszel, nie wiedząc, że ich dolegliwość jest spowodowana przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP).

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP już od lat, w wybranych miejscach w Polsce, w jednym czasie, wykonuje badania spirometryczne, edukuje pacjentów i pomaga postawić odpowiednie rozpoznanie tym, którzy z różnych względów nie mogli dotrzeć wcześniej do lekarza.

W poprzednich latach w Dniach Spirometrii wzięło udział ponad 600 ośrodków medycznych. Pozwoliło to na przebadanie 30 000 osób i skierowanie ponad 6000 z nich do swojego lekarza z zaleceniem dalszej diagnostyki w kierunku potwierdzenia choroby obturacyjnej płuc. Wielu z nich po raz pierwszy w życiu miało wykonane badanie spirometryczne, pomimo że kaszel i duszności dokuczały im od dawna.

Rejestracji do udziału w III Polskich Dniach Spirometrii można dokonać na stronie:
www.astma-alergia-pochp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR