Owsiak do przeciwników WOŚP: geriatria z naszymi łóżkami może się wam przydaćonet.pl/Rynek Seniora - 08 stycznia 2016 11:11


Jerzy Owsiak zwrócił się do przeciwników Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy, by wspierali inne organizacje pozarządowe. - Jeśli więcej organizacji pomaga ludziom, to znaczy, że w społeczeństwie obywatelskim ludzie czują, że mogą się dzielić tym, co mają – stwierdził szef WOŚP.

Wśród krytykujących WOŚP znalazł się m.in. "kapelan narodowców", ks. Jacek Międlar. Owsiak na jego krytykę stwierdził na falach Radia Zet, że ksiądz może potrzebować pomocy i "wtedy, daj Boże, żeby się położył na naszym łóżku, żeby było mu wygodnie, bo będziemy zbierali na geriatrię. To jest sprzęt, który będzie pracował długo".

To odpowiedź Owsiaka na pojawiające się w mediach głosy nawołujące do bojkotu zbiórki prowadzonej przez Orkiestrę.  Zdarza się, że przeciwnicy WOŚP nawołują do wspierania Caritas, zamiast fundacji Owsiaka. Obie organizacje wielokrotnie już odcinały się od takich porównań i próby ich konfrontowania.

- Chwała dla wszystkich organizacji pozarządowych. Nie jesteśmy jedyną organizacją, broń Boże. Jest mnóstwo organizacji, które robią superrobotę. My leczymy; Caritas się opiekuje; a ktoś inny rehabilituje; ktoś inny powoduje, że są ścieżki rowerowe i zaprasza ludzi, żeby się ruszali; ktoś inny robi festiwale - mówił Owsiak.

Więcej: www.onet.pl