Płocka uczelnia będzie szkolić z pielęgniarstwa geriatrycznego

ZDROWIE

Autor: tp.com.pl/Rynek Seniora   12 kwietnia 2016 15:49


Płocka uczelnia będzie szkolić z pielęgniarstwa geriatrycznego Przygotowany projekt zakłada m.in. realizację kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego. Fot. PTWP Andrzej Wawok

Dzięki projektowi przygotowanemu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej ponad 200 pielęgniarek będzie mogło skorzystać z bezpłatnych szkoleń specjalistycznych. Płocki projekt jest jednym z 65, któremu Ministerstwo Zdrowia przyznało na ten cel dofinansowanie.

Projekt do konkursu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 5.4 uczelnia złożyła w grudniu 2015 roku. W marcu ukazała się lista projektów ocenionych w ramach konkursu.

Płocka uczelnia została sklasyfikowana na drugiej pozycji i oczekuje na ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania. Przygotowany projekt zakłada realizację kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego oraz kursów specjalistycznych.

Szkolenia mają przygotować pielęgniarki i położne do przyznanych ustawowo nowych kompetencji w zakresie ordynacji leków, wyrobów medycznych, a także wypisywania lub przedłużania na nie recept lub wniosków.

Wszystkie kursy będą realizowane w Płocku w Instytucie Nauk o Zdrowiu. Do kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego będzie mogło przystąpić 20 pielęgniarek.

Wymogiem projektu było zaplanowanie realizacji kursów w minimum pięciu województwach. Stąd kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego będzie realizowany także dla 80 pielęgniarek w Zielonej Górze, Olsztynie, Białymstoku i Szczecinie.

Kursy będą bezpłatne. Ich koszt pokrywa MZ ze środków unijnych oraz częściowo PWSZ w Płocku. Termin realizacji projektu przewidziany jest na wrzesień 2016-czerwiec 2018. 

Więcej: www.tp.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.