Podkarpackie: rusza akcja społeczna dla osób starszych „Pudełko życia”

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   11 stycznia 2017 15:20


Podkarpackie: rusza akcja społeczna dla osób starszych „Pudełko życia” W "Pudełku życia" nie należy umieszczać dokumentów ani pieniędzy. Fot. www.jaroslaw.pl

"Pudełko życia”, w którym znajdą się m.in. informacje o chorobach i przyjmowanych lekach, ma ułatwić służbom ratowniczym udzielanie pomocy osobom starszym.

Akcja oficjalnie rozpocznie się w niedzielę (15 stycznia) od rozpowszechnienia informacji o inicjatywie, m.in. za pośrednictwem jarosławskich parafii i lokalnych mediów. Natomiast od poniedziałku pakiety zawierające plastikowe pudełko z kartą informacyjną, naklejką i ulotką informacyjną będą roznoszone osobom starszym. Można będzie je także odbierać osobiście lub przez inne osoby, w MOPS-ie.

W "Pudełku życia" powinny znaleźć się najważniejsze informacje o stanie zdrowia pacjenta: dane o chorobach, o przyjmowanych lekach, o uczuleniach, czy alergiach, a także kontakt do najbliższych, których należy zawiadomić w razie zagrożenia zdrowia czy życia.

- Pudełko życia ma ułatwić służbom ratowniczym udzielenie pomocy osobom starszym, samotnym, chorym, w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Dzięki wskazówkom, jakie znajdą się wewnątrz, służby znacznie szybciej i precyzyjniej dopasują formę i rodzaj pomocy - zauważyła Iga Kmiecik z urzędu miasta w Jarosławiu, który jest inicjatorem przedsięwzięcia.

Dodała, że pudełko z wypełnioną kartą informacyjną należy umieścić w łatwo dostępnym miejscu w mieszkaniu np. w lodówce, którą z kolei należy oznaczyć naklejką z pakietu.

- Dzięki temu ratownik łatwo zlokalizuje miejsce przechowywania pudełka i z karty uzyska potrzebne informacje - zauważyła Kmiecik.

Podkreśliła, że w pudełku nie należy umieszczać dokumentów ani pieniędzy.

Współorganizatorami akcji "Pudełko życia" organizowanej w ramach programu "Bezpieczny Jarosław" są: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Opieki Medycznej, komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i policji, a także Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu, której studenci kompletowali pakiety.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.