Pogotowie strajkowe pielęgniarek w całym kraju

ZDROWIE

Autor: KL/Rynek Seniora   18 września 2015 15:52


Pogotowie strajkowe pielęgniarek w całym kraju Pielęgniarki i położne z całego kraju trwają w pogotowiu strajkowym. Fot. archiwum

Pomimo licznych obietnic na razie żadne systemowe rozwiązania problemów dotyczących sytuacji zawodowej pielęgniarek nie zostały wprowadzone, dlatego od ponad tygodnia w całym kraju trwa pogotowie strajkowe - informuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

We wtorek 22 września przewodnicząca OZZPiP Lucyna Dargiewicz ogłosi strategiczne decyzje odnośnie dalszych działań pielęgniarek i położnych. Będzie strajk?

Jak informuje  Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w części szpitali, w których trwały spory zbiorowe zostały one już zakończone i przygotowywane są referenda strajkowe. W niektórych miastach pielęgniarki już zagłosowały i podjęły decyzję o strajku. 

- Pielęgniarki i położne z całego kraju trwają w pogotowiu strajkowym. Codziennie dostaję informacje o kolejnych szpitalach, które dołączyły się do protestu. Polacy popierają nasze postulaty, podczas manifestacji w Warszawie podchodzili do nas przechodnie i mówili, że są z nami całym sercem, co bardzo dodało nam skrzydeł. Ze względu na dobro pacjentów pragniemy uniknąć strajku, ale jesteśmy całkowicie bezradni wobec licznych niespełnionych obietnic – przyznaje przewodnicząca OZZPiP Lucyna Dargiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.