Pola magnetyczne mają działania przeciwbólowe
Autor: PAP/Rynek Seniora   06 listopada 2015 11:30

Pola magnetyczne stosowane są często w medycynie ze względu na działanie przeciwbólowe - przekonuje prof. Aleksander Sieroń z Instytutu Badań Fizykomedycznych. Np. pacjentom czekającym na endoprotezy stawu biodrowego wyczekiwanie na ten moment z mniejszym bólem.

Według prof. Aleksandra Sieronia z Instytutu Badań Fizykomedycznych jednym z głównych czynników wpływających na szerokie stosowanie pól magnetycznych jest ich działanie przeciwbólowe, ale też ze względu na działanie pola przyspieszające regenerację organizmu oraz umożliwiające jego dotlenienie.

- Oczywiście nie można mówić, że pola magnetyczne są panaceum na wszystko, byłoby to błędem w sztuce"- mówił profesor. - Najpierw trzeba wiedzieć, co leczyć, zdiagnozować, a pola magnetyczne mogą uzupełnić leczenie - wskazał.

Sieroń zaznaczył także, że obecnie pola magnetyczne są bardzo popularne na świecie i jest to dużą zasługą polskich naukowców, którzy pola te konsekwentnie wprowadzali do terapii medycznej.

- Prace, i to prace doktorskie, habilitacyjne, naukowe, wykazały, że zastosowanie pól magnetycznych umożliwia np. pacjentom czekającym na endoprotezy stawu biodrowego wyczekiwanie na ten moment z mniejszym bólem. (…) Pola magnetyczne są w tej chwili integralną częścią medycyny. W wielu przypadkach one uzupełniają, w niektórych przypadkach dają szansę na to, żeby ludzie byli zdrowsi - powiedział profesor.

Wykorzystywanie pól magnetycznych w medycynie pozwala człowiekowi m.in. na uzupełnienie i uregulowanie poziomu oraz niedoboru pola magnetycznego w organizmie. Terapia z wykorzystaniem pola magnetycznego nosi nazwę magnetoterapii. Obecnie wyróżnia się dwa typy tej metody w zależności od rodzaju stosowanego pola: magnetoterapia z wykorzystaniem pola stałego bądź zmiennego, pulsacyjnego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.