Polscy specjaliści znaleźli sposób na redukcję szumów usznych

ZDROWIE

Autor: PAP Nauka w Polsce/Rynek Seniora   24 września 2015 09:14


Polscy specjaliści znaleźli sposób na redukcję szumów usznych Na szumy uszne skarżą się często pacjenci w starszym wieku. Fot. Fotolia

Polscy specjaliści opracowali skuteczną metodę redukcji szumów usznych. Wystarczy przez kilka godzin dziennie nosić niewielkie słuchawki z specjalnym neuroprocesorem, stosować dietę i ćwiczyć.

Terapię opracowali specjaliści z Centrum Nowoczesnej Audiologii-Kinetic. Poprzedziły ja badania na temat tego, jak powstają szumy uszne.  

Kluczem jest układ nerwowy, który umożliwia przesyłanie do mózgu informacji o tym, jaki dźwięk usłyszeliśmy. Stopniowy, rozłożony w latach ubytek słuchu powoduje powolne adaptowanie układu nerwowego do nowej sytuacji. Natomiast pacjent, który takiego ubytku doznaje nagle, nie ma możliwości takiej adaptacji i słyszy szum.

W takiej sytuacji można poddać go Terapii Adaptacji Synaptycznej Arc.  - Nasza metoda jest dość prosta, polega na tym, że „podajemy” pacjentowi sztuczne środowisko akustyczne. W tym sztucznym środowisku ucho wewnętrzne w miejscu uszkodzenia jest pobudzane zastępczym sygnałem o odpowiednim paśmie - wyjaśnia Adam Pabiś z Centrum Nowoczesnej Audiologii - Kinetic.  

Z badań z roku 2011 przeprowadzonych przez Oxford Journal of Neuroscience wynika, że 35-45 proc. Polaków odczuwa szumy uszne, a w około 25 proc. przypadków dolegliwości te są dokuczliwe, powodują kłopoty ze snem czy rozdrażnienie.  

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR