Pomorskie: szpital reumatologiczny ma mieć zapewnione finansowanie

ZDROWIE

Autor: trojmiasto.pl, Rzeczpospolita/Rynek Seniora   06 grudnia 2016 15:07


Pomorskie: szpital reumatologiczny ma mieć zapewnione finansowanie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Świadczenia reumatologiczne mają być finansowane, a Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie zostać włączony do sieci szpitalnej w drodze wyjątku - takie ustalenia zapadły w poniedziałek (5 grudnia br.) w Warszawie podczas spotkania wicemarszałka województwa pomorskiego Pawła Orłowskiego z wiceministrem zdrowia Piotrem Gryzą oraz prezesem NFZ Andrzejem Jacyną.

Spotkanie zostało zorganizowane na prośbę samorządu woj. pomorskiego, w związku z projektowanymi zmianami w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tzw. sieci szpitali) - tłumaczy serwis trojmiasto.pl.

Barbara Gierak-Pilarczyk, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie ma nadzieję, że zakończy to obawy szpitala i pacjentów przed likwidacją placówki. Informuje ponadto, że w spotkaniu brały udział również trzy inne szpitale o podobnym profilu. Ponoć te jednostki także mają znaleźć się na liście sieci szpitali.

27 listopada br. pacjenci, politycy i samorządowcy pikietowali się przed Wojewódzkim Zespołem Reumatologicznym w Sopocie, który po wejściu ustawy wprowadzającej sieć szpitali mógłby stracić gwarancję finansowania ze środków publicznych, a w konsekwencji - przestać istnieć.

W petycji pacjentów do ministra zdrowia, którą cytowała "Rzeczpospolita", czytaliśmy, że „zmiana zapisów dotyczących sieci szpitali to jedyny sposób na uratowanie reumatologii na Pomorzu i planów utworzenia w Sopocie oddziału geriatrycznego" oraz że "szpital jest jedyną w województwie możliwością uzyskania profesjonalnej pomocy w leczeniu przewlekłych i bardzo bolesnych chorób".

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR