Pomorskie: w 15 miejscowościach zajęcia i konsultacje dla osób 55+

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 maja 2018 13:13


Pomorskie: w 15 miejscowościach zajęcia i konsultacje dla osób 55+ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dynamiczni Seniorzy z Energią - to program adresowany do osób 55+ w woj. pomorskim chcących poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o zdrowie. W 15 miejscowościach odbywają się cotygodniowe zajęcia sportowe i konsultacje medyczne.

Spółki Energa i Lotos poinformowały w komunikacie w piątek (25 maja), że podstawą programu "Dynamiczni Seniorzy z Energią" są treningi, które potrwają 15 tygodni. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji i zdrowia, ale również integracja lokalnej społeczności. Poinformowano, że pomorscy seniorzy korzystają z zajęć nordic walking, różnych form gimnastyki oraz ćwiczeń połączonych z tańcem. Oferta adresowana jest do mieszkańców gmin: Pszczółki, Kościerzyna, Kartuzy, Skarszewy, Nowy Dwór Gdański, Pelplin, Kępice, Przywidz, Władysławowo, Krokowa, Sulęczyno, Somonino, Ostaszewo, Puck i Liniewo.

Program zainicjowała w ubiegłym roku Energa. Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa poinformował, że pierwsza edycja "Seniorów z Energią" cieszyła się wyjątkową frekwencją.

- Przekonała nas, że seniorzy zasługują na adresowane do nich atrakcyjne i ciekawe programy - dodał.

Poinformowano, że program treningów został opracowany wspólnie z wykładowcami Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, zajmującymi się aktywizacją osób starszych i profilaktyką zdrowotną. Cotygodniowe zajęcia trwają dwie godziny. Połowa tego czasu poświęcone jest na ćwiczenia ruchowe, a przez resztę instruktorzy udzielają konsultacji zdrowotnych pozostając do indywidualnej dyspozycji seniorów.

Witold Pasek, dyrektor ds. marketingu Grupy Lotos zapewnił, że spółki "wspólnie zadbają o to, aby seniorzy swoją emeryturę wykorzystywali jako szansę na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, nawiązywanie znajomości i ruch fizyczny". Zaznaczył, że "obie firmy mają doświadczenie we wspieraniu projektów społecznych, dlatego połączone siły na pewno przyniosą ciekawe efekty".

W każdej z miejscowości odbędą się też Gminne Dni Seniora, oferujące konkursy artystyczne, warsztaty na temat psychologicznych mechanizmów wywierania wpływu na osoby starsze czy profilaktyki antysmogowej. Seniorzy będą mogli skorzystać z konsultacji medycznych geriatry i dietetyka, a także wykonać m.in. badanie EKG, poziom cukru we krwi i pomiar tkanki tłuszczowej. Wiosenne treningi "Dynamicznych Seniorów z Energią" potrwają do 22 czerwca. Jesienią realizacja projektu ma być wznowiona.

Na planowanej na jesień Olimpiadzie Seniora zespoły reprezentujące każdą z gmin zmierzą się na wielozadaniowym torze przeszkód, rywalizując o atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów.

Spółki podkreśliły w komunikacie, że w nadchodzących latach w Polsce systematycznie zwiększać się będzie liczba i udział w życiu społecznym osób starszych. Do 2025 roku 28 proc. ludności będzie w wieku co najmniej 60 lat. Za 20 lat seniorzy będą stanowili 1/3 populacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR