Powstał poradnik dla osób dotkniętych bólem przewlekłym

ZDROWIE

Autor: JW/Rynek Seniora   29 marca 2016 10:26


Powstał poradnik dla osób dotkniętych bólem przewlekłym W rozpowszechnianie informacji o tym, jak walczyć z bólem przewlekłym, postanowił włączyć się Rzecznik Praw Pacjenta. Fot. Pedro Ribeiro Simões/Flickr.com (CC BY 2.0)

Problem niewystarczającego dostępu do leczenia umiarkowanego i silnego bólu zauważył Rzecznik Praw Pacjenta. Chcąc pomóc w jego rozwiązaniu, opublikował specjalny poradnik mający pomóc w upowszechnianiu informacji wśród chorych i ich opiekunów o terapii przeciwbólowej.

Na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Pacjenta (www.bpp.gov.pl) w dziale „Dla Pacjenta” stworzono nową zakładkę dedykowaną pacjentom z bólem przewlekłym - ''Nie kłaniaj się bólowi i nie ból się''.

W zakładce został zamieszczony poradnik przygotowany przez Koalicję na Rzecz Walki z Bólem ''Wygrajmy z Bólem''. Powstał z myślą o osobach chorych z bólem przewlekłym. Zawiera praktyczne informacje dotyczące terapii przeciwbólowej - zarówno dla pacjenta, jak i jego opiekuna.

Odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez pacjentów: Jakie są możliwości leczenia bólu? Gdzie szukać pomocy? Kto diagnozuje ból u pacjenta i wdraża odpowiednią terapię przeciwbólową?

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia 5 mld ludzi żyje w krajach z niewielkim lub całkowitym brakiem dostępu do medycyny opartej na dowodach naukowych i nie ma lub ma jedynie niewystarczający dostęp do leczenia umiarkowanego i silnego bólu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.