Powstała specjalna aplikacja na smartfony, która pomoże osobom z demencją

ZDROWIE

Autor: PAP Nauka w Polsce/Rynek Seniora   08 sierpnia 2016 13:42


Powstała specjalna aplikacja na smartfony, która pomoże osobom z demencją Aplikacja "Remember Me!" łączy osoby cierpiące na demencję z ich opiekunami i bliskimi. Fot. Tai Chiahung/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Studenci Cornell University - jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich - stworzyli aplikację na telefon dla osób z demencją oraz ich opiekunów i bliskich. Smartfonowy program posiada szereg funkcji przydatnych w kojarzeniu faktów przez seniorów mających problemy z pamięcią czy umożliwiających odnalezienie chorego w przypadku jego zaginięcia.

"Remember Me!" to aplikacja na smartfony opracowana przez czwórkę magistrantów (obecnie - magistrów) i zaprezentowana podczas 123. Annual Conference of the American Society for Engineering Education St. Lawrence, która odbyła się wiosną na Cornell University (USA) - informuje PAP Nauka w Polsce. 

Aplikację instaluje się na telefonie zarówno pacjenta, jak i członków jego rodziny, znajomych, opiekunów - zwanych ogólnie grupą. Dzięki systemowi nawigacji satelitarnej (GPS) i stałemu połączeniu z chmurą danych aplikacja wyświetla na smartfonie pacjenta alerty, kiedy tylko w jego pobliżu pojawia się znajoma osoba (członek jego grupy). Telefon informuje, jak się nazywa nadchodząca osoba, kim jest dla pacjenta, po czym wyświetla pokaz slajdów składających się z jej zdjęć.

W sytuacji, gdy np. chory otrzyma SMS lub połączenie telefoniczne od członka grupy, aplikacja wyświetli na ekranie podobne informacje. Po rozpoczęciu rozmowy aplikacja może także wyświetlić zapisy wszystkich wcześniejszych rozmów z daną osobą oraz przypomnieć najważniejsze fakty o niej.

"Remember Me!" pozwala też opiekunom na wysyłanie przypomnień o potrzebie zażycia leku, przeprowadzenia ważnej rozmowy telefonicznej lub wykonania określonego zadania. Opiekunowie mogą też korzystać z GPS, aby zlokalizować pacjenta, gdyby ten wyszedł z domu i zaginął.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR