Poznań: hospicjum stacjonarne pilnie potrzebneGłos Wielkopolski/Rynek Seniora - 02 stycznia 2018 13:20


Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej ''Hospicjum domowe'' zamierza wybudować w Poznaniu nowe hospicjum stacjonarne. Na dokończenie inwestycji brakuje 2,5 mln zł. Milion stowarzyszenie jest w stanie dołożyć z własnych środków.

Jak informuje Głos Wielkopolski, Hospicjum Palium to jedyna placówka w Poznaniu, która opiekuje się osobami terminalnie chorymi w trybie stacjonarnym. Miejsc ma jednak za mało. Potrzeb poznaniaków w pełni nie zaspokoi nawet planowana rozbudowa o 30 dodatkowych miejsc.

WSWOP od prawie 20 lat prowadzi hospicjum domowe i widzi potrzebę stworzenia oddziału stacjonarnego. Trzy lata temu rozpoczęło budowę takiego miejsca. Na jej dokończenie brakuje jednak pieniędzy. Budynek jest obecnie w stanie surowym.

Powstał dzięki kredytowi, który Stowarzyszenie zaciągnęło w wys. 1,5 mln zł, drugie tyle udało nam się zebrać z wpłatom darczyńców i pieniądzom z 1 proc. podatku. Na dokończenie inwestycji brakuje 2,5 mln zł. Milion stowarzyszenie jest w stanie dołożyć z własnych środków.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl