Poznań: prokuratura bada sprawę sprzedaży "uzdrawiających" urządzeń
Autor: wp.pl/Rynek Seniora   10 kwietnia 2015 10:10

Poznańskie Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych Przez Firmy Sprzedaży Bezpośredniej złożyło doniesienie na firmy, które zapraszają na spotkania starsze osoby i sprzedają im tzw. "uzdrawiające" urządzenia. Sprawą zajęła się poznańska prokuratura.

Kilkaset osób z Wielkopolski zostało oszukanych przez firm oferujące urządzenia medyczne, które rzekomo miały je wyleczyć z wszelkich dolegliwości, nawet raka.

We wszystkich przypadkach schemat działania był  taki sam. Starsze osoby otrzymują zaproszenie na badanie, które wygląda jak wizyta u lekarza. Osoby w białych kitlach podające się za lekarzy przeprowadzają jakieś rzekome badanie, po którym oglądają wydruk z komputera i mówią pacjentowi, że grozi mu zawał serca albo rak.  

Starsze osoby są wystraszone, ale oferuje im się cudowne urządzenie, które ma im pomóc. Słyszą zapewnienia ze strony sprzedawców, że wystarczy się codziennie naświetlać, aby być zdrowym .

Urządzenie kosztuje około 6,5 tys. zł, ale "lekarze" informują, że dzięki dofinansowaniu z NFZ można je nabyć już za niższą kwotę - od 3 do 5 tys. zł. Od razu proponuje im się kredyt, dzięki czemu mogą płacić raty wynoszące np. 100 zł miesięcznie.

Ofiarom oszustów pomaga Poznańskie Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych Przez Firmy Sprzedaży Bezpośredniej. Do stowarzyszenia zgłosiło się już 370 oszukanych osób. W ich imieniu złożono zawiadomienie do popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Poznań - Wilda, ale z uwagi na tak dużą liczbę poszkodowanych sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa.

Więcej: www.wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.