Prywatna polisa lub abonament medyczny nie dla seniorów?Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora - 03 listopada 2016 12:24


Rozwiązaniem problemu kolejek do świadczeń w publicznej ochronie zdrowia mogą być prywatne abonamenty medyczne. Jednak osoby starsze, nawet jeśli je na nie stać, mogą się rozczarować.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pakiet prywatnych wizyt lekarskich sprzedawany przez PZU ogranicza się do osób w wieku do 67 lat. W towarzystwie ubezpieczeniowym Aviva - 70 lat. W pozostałych firmach ta granica maksymalnego wieku jest jeszcze niższa.

Medicover pełne pakiety usług oferuje osobom, które nie ukończyły jeszcze 68 lat. Abonament kosztuje blisko 1,8 tys. zł za rok. Jednak jeśli z ich oferty chce skorzystać osoba starsza, ma indywidualnie liczoną stawkę, zależną od stanu zdrowia. Minimalna wynosi 192 zł na miesiąc, czyli aż 2,5 tys. zł na rok.

Pakiet obejmuje konsultacje internisty i lekarzy wybranych 19 specjalności, m.in.: chirurga, ortopedy, dermatologa, ginekologa, kardiologa, laryngologa, okulisty czy onkologa. Dodatkowo podstawowe zabiegi ambulatoryjne i badania diagnostyczne i laboratoryjne, m.in.: badanie ostrości wzroku, cholesterol, cytologia, EKG spoczynkowe, mammografia, EKG, holter, RTG i USG.

W identycznej cenie najpełniejszy pakiet dla seniorów sprzedaje Lux Med. To jedyna firma, której klientem może być senior na emeryturze - są specjalne pakiety dla osób w wieku 65-80 lat. Są to do wyboru: "Sosna" (760 zł rocznie), "Jodła"(1 tys. zł) i "Cyprys" (2,5 tys. zł).

Najpełniejszy pakiet - "Cyprys" - ma podobny zakres jak abonament Medicoveru. Obejmuje wizyty u lekarzy kilkunastu specjalizacji, pokrywa koszt większości prostych badań.

Więcej: www.wyborcza.biz