Prywatna polisa lub abonament medyczny nie dla seniorów?

ZDROWIE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   03 listopada 2016 12:24


Prywatna polisa lub abonament medyczny nie dla seniorów? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rozwiązaniem problemu kolejek do świadczeń w publicznej ochronie zdrowia mogą być prywatne abonamenty medyczne. Jednak osoby starsze, nawet jeśli je na nie stać, mogą się rozczarować.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pakiet prywatnych wizyt lekarskich sprzedawany przez PZU ogranicza się do osób w wieku do 67 lat. W towarzystwie ubezpieczeniowym Aviva - 70 lat. W pozostałych firmach ta granica maksymalnego wieku jest jeszcze niższa.

Medicover pełne pakiety usług oferuje osobom, które nie ukończyły jeszcze 68 lat. Abonament kosztuje blisko 1,8 tys. zł za rok. Jednak jeśli z ich oferty chce skorzystać osoba starsza, ma indywidualnie liczoną stawkę, zależną od stanu zdrowia. Minimalna wynosi 192 zł na miesiąc, czyli aż 2,5 tys. zł na rok.

Pakiet obejmuje konsultacje internisty i lekarzy wybranych 19 specjalności, m.in.: chirurga, ortopedy, dermatologa, ginekologa, kardiologa, laryngologa, okulisty czy onkologa. Dodatkowo podstawowe zabiegi ambulatoryjne i badania diagnostyczne i laboratoryjne, m.in.: badanie ostrości wzroku, cholesterol, cytologia, EKG spoczynkowe, mammografia, EKG, holter, RTG i USG.

W identycznej cenie najpełniejszy pakiet dla seniorów sprzedaje Lux Med. To jedyna firma, której klientem może być senior na emeryturze - są specjalne pakiety dla osób w wieku 65-80 lat. Są to do wyboru: "Sosna" (760 zł rocznie), "Jodła"(1 tys. zł) i "Cyprys" (2,5 tys. zł).

Najpełniejszy pakiet - "Cyprys" - ma podobny zakres jak abonament Medicoveru. Obejmuje wizyty u lekarzy kilkunastu specjalizacji, pokrywa koszt większości prostych badań.

Więcej: www.wyborcza.biz

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR