Przemyśl: po restrukturyzacji w szpitalach powstaną oddziały dla seniorów

ZDROWIE

Autor: www.portalprzemyski.pl/Rynek Seniora   28 września 2015 12:38


Przemyśl: po restrukturyzacji w szpitalach powstaną oddziały dla seniorów Program restrukturyzacji przemyskich szpitali zakłada m.in. stworzenie oddziału psychogeriatrycznego. Fot. Fotolia

Oddział psychogeriatryczny, endokrynologiczny, rehabilitacji kardiologicznej, terapii izotopowej - hospitalizacja w trybie jednodniowym, opieka długoterminowa i paliatywna - takie mają być efekty zakrojonej na szeroką skalę restrukturyzacji szpitali w Przemyślu (Podkarpackie).

W marcu tego roku, radni Sejmiku Wojewódzkiego, a następnie Rada Miejska w Przemyślu podjęli uchwałę intencyjną dotyczącą połączenia Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu z tamtejszym Szpitalem Miejskim. Do takiego połączenia miało dojść do końca tego roku, a pełnomocnikiem odpowiedzialnym za realizację tego procesu został Piotr Ciompa, dyr. Szpitala Wojewódzkiego.  

Najnowsza koncepcja przedstawiona przez Ciompę zakłada jednak, że zanim tak się stanie, nastąpi połączenie Szpitala Miejskiego z Obwodem Lecznictwa Kolejowego w Przemyślu Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, w efekcie czego powstanie Szpital Wojewódzki nr 2 w Przemyślu.

W drugim etapie, przeprowadzonym w ciągu kolejnych 2-3 lat placówka ta zostałaby połączona ze Szpitalem Wojewódzkim tworząc w ten sposób jeden organ.

Mimo zmian koncepcji pierwotnej, w dalszym ciągu planowane jest stopniowe przenoszenie oddziałów zabiegowych szpitala miejskiego do szpitala wojewódzkiego przy ul. Monte Cassino.

Jednocześnie powstałyby też nowe oddziały : psychogeriatryczny, endokrynologiczny, rehabilitacji kardiologicznej, terapii izotopowej - hospitalizacja w trybie jednodniowym, opieki długoterminowej i paliatywnej.

Więcej: www.portalprzemyski.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.