PZU ubezpieczy od nowotworów, zawałów i udarów. Ale tylko do sześćdziesiątki

ZDROWIE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   15 kwietnia 2016 15:31


PZU ubezpieczy od nowotworów, zawałów i udarów. Ale tylko do sześćdziesiątki PZU chce w ciągu trzech lat sprzedać produkty zdrowotne za ok. 1 mld zł. Fot. Sharon Sinclair/Flickr.com (CC BY 2.0)

Polacy na wizyty i na konsultacje u lekarzy specjalistów wydają rocznie 7-8 mld zł. PZU, chcąc pozyskać część tych pieniędzy dla siebie, ogłosiła 14 kwietnia 2016 r. wprowadzenie nowego rodzaju ubezpieczenia, które ma pomagać w leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, co czwarty z nas zachoruje na nowotwór lub był już na niego leczony. W 2015 r. 100 tys. osób przeszło zawał, a kolejne 70 tys. udar mózgu. Chorzy są zagubieni w gąszczu procedur, a po wyjściu ze szpitala nikt się nimi nie zajmuje.

Kontrolowana przez skarb państwa grupa PZU ma ambicję to zmienić i odciążyć publiczny system zdrowia. Prezes PZU Michał Krupiński oczekuje, że w ciągu trzech lat grupa sprzeda produkty zdrowotne za okrągły 1 mld zł - donosi GW.

14 kwietnia 2016 r. PZU ogłosiło, że "asem" w zdrowotnej ofercie będzie nowy rodzaj ubezpieczenia, który umożliwi nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów (termin wizyty w ciągu 5 dni). Ubezpieczenie ma pomóc w przypadku czterech chorób cywilizacyjnych - nowotworów złośliwych, niezłośliwego guza mózgu, chorób serca i udarów mózgu. Każdy ubezpieczony miałby swojego opiekuna-doradcę, a w pakiecie mógłby korzystać z badań diagnostycznych (USG, tomografia, badania krwi) i rehabilitacji.

Składkę ustala się na podstawie historii chorób i wieku, a ten w chwili podpisywania umowy nie może przekroczyć 60 lat. Ponadto im starszy i bardziej schorowany klient, tym opłata będzie wyższa. 

PZU szacuje, że średnia wysokość składki będzie wynosić 18 zł miesięcznie, a w roku 2016 ubezpieczenie wykupi 15 tys. osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.