Radom: bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko grypie

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Zdrowia   05 października 2018 09:39


Radom: bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko grypie Fot. archiwum

Bezpłatne szczepienia dla seniorów rozpoczęły się w środę (3 października) w Radomiu. Szczepionki dla 3,5 tys. osób sfinansowało miasto. Taka akcja jest organizowana w Radomiu od kilkunastu lat. Miasto kilkakrotnie nagradzano za działania prozdrowotne.

Koszt zakupu szczepionki w aptece to kilkadziesiąt złotych. - Nie każdego seniora stać na taki wydatek, dlatego co roku kupujemy szczepionki dla najstarszych mieszkańców Radomia - poinformował wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Na sfinansowanie szczepień gmina zarezerwowała ponad 100 tys. zł. Zakupiono 3,5 tys. szczepionek.

Program jest skierowany do radomian, którzy ukończyli 65. rok życia, ponieważ to właśnie starsze osoby - zdaniem specjalistów - są bardziej narażone na powikłania po grypie.

Szczepienia co roku cieszą się dużym powodzeniem. W pierwszych dniach po szczepionki ustawia się długa kolejka chętnych.

W ub. roku Radom otrzymał tytuł Samorządowego Lidera w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy. Wyróżnienie zostało przyznane miastu przez Radę Naukową Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Wcześniej Radom dwukrotnie został uznany za lidera wśród samorządów za konsekwentnie szczepienia seniorów przeciwko grypie.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH w poprzednim sezonie grypowym zarejestrowano ponad 4,5 mln zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Ponad 16,5 tys. osób wymagało hospitalizacji; odnotowano 48 zgonów.

Przeciwko grypie wciąż szczepi się niewielki odsetek Polaków. W sezonie 2017/2018 zaszczepiło się w naszym kraju zaledwie 3,7 proc. rodaków. Pod tym względem jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR