Radziwiłł: odejdziemy od powszechnego ubezpieczenia w ciągu dwóch lat

ZDROWIE

Autor: tokfm.pl/Rynek Seniora   27 stycznia 2016 10:21


Radziwiłł: odejdziemy od powszechnego ubezpieczenia w ciągu dwóch lat Minister zdrowia planuje odejście od powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Fot. Lukas Plewnia, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Odejście od powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w ciągu najbliższych dwóch lat oraz dużo większe pieniądze na służbę zdrowia prosto z budżetu już w 2017 r. - to plany ministra zdrowia. Ludzie w podeszłym wieku mają mieć zapewnioną szczególną ochronę.

Konstanty Radziwiłł twierdzi, że wie, co zrobić, by to zjawisko kolejek ograniczyć. - Generalnie kierunek byłby taki, żeby kolejne dziedziny służby zdrowia zasilać pieniędzmi bezpośrednio z budżetu i to mogłyby być dodatkowe pieniądze - mówi w TOK FM Radziwiłł.

Przypomina, że konstytucja zapewnia szczególną ochronę niektórym grupom obywateli; dzieciom, kobietom w ciąży, niepełnosprawnym i ludziom w podeszłym wieku.

O jakich pieniądzach mówi minister? Już w 2017 roku ten skok ma być spory. Chciałby, żeby to było kilka miliardów. W dalszej perspektywie uważa że służba zdrowia powinna mieć około 6 proc. PKB (dziś ponad 4 proc.).

Przez najbliższe dwa lata w służbie zdrowia ma się dokonać prawdziwa rewolucja. Chodzi o odejście od powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Generalnie chodzi o to, by nie dzielić pacjentów na ubezpieczonych i nieubezpieczonych. Oznacza to, że każdy będzie mógł otrzymać pomoc medyczną bez względu na to, czy płaci składki, czy nie.

Radziwiłł i dodaje, że poligonem doświadczalnym ma być podstawowa opieka zdrowotna. To u lekarzy pierwszego kontaktu ten system będzie testowany. Potem ma objąć całość służby zdrowia.

Więcej: www.tokfm.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.