Rosną zyski PGU. Uzdrowiska odwiedzają goście z Emiratów Arabskich i Chin

ZDROWIE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   19 stycznia 2016 15:29


Rosną zyski PGU. Uzdrowiska odwiedzają goście z Emiratów Arabskich i Chin Wyniki finansowe Polskiej Grupy Uzdrowisk za rok 2015 są o 5 mln zł lepsze w porównaniu z rokiem 2014. Fot. PTWP Andrzej Wawok

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU) odnotowała w 2015 r. o 5 mln zł wyższy zysk na poziomie EBITDA w stosunku do roku poprzedniego.

Od roku 2011, czyli od momentu powołania spółki, rentowność sprzedaży netto wzrosła ponad dziesięciokrotnie.

Istotne jest też nawiązywanie współpracy z ośrodkami leczniczymi (np. z Miedziowym Centrum Zdrowia w zakresie programów leczenia zaburzeń metabolicznych i otyłości czy z Kliniką Okulistyczną Horni Pocernice w Pradze w zakresie operacyjnego leczenia zaćmy), a także spółkami Grupy KGHM Polska Miedź w zakresie realizacji pobytów wypoczynkowych i leczniczych dla pracowników.

- Wyniki finansowe PGU są zgodne z naszymi prognozami. Łączny zysk za cały 2015 rok wzrósł o 5 mln zł w stosunku do 2014 r., natomiast sam wskaźnik przychodów ze sprzedaży pobytów dla klientów komercyjnych wzrósł do 33 proc. - poinformował Wojciech Krasoń, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

- Nasze inwestycje w rozwój nowoczesnych ośrodków leczniczych i wypoczynkowych idą w parze z kierunkiem rozwoju branży uzdrowiskowej, a więc koncentracji na kuracjuszu, który oprócz poprawy sił witalnych, w efekcie zabiegów leczniczych, oczekuje dodatkowych animacji - dodał prezes. 

W 2015 r. PGU zakończyła zaplanowane projekty z zakresu rozwoju infrastruktury i podnoszenia standardów w swoich zdrojach, począwszy od rozwoju uzdrowiskowej kuchni i oferty zabiegowej, nawiązaniu współpracy z kilkunastoma nowymi tour operatorami, a kończąc na zaangażowaniu się w cykliczne imprezy kulturalne i sportowe. W efekcie do Polskiej Grupy Uzdrowisk przyjechali już pierwsi goście z Emiratów Arabskich i Chin.

- Spółki uzdrowiskowe PGU zwiększyły bazę noclegową o 120 miejsc, a 300 miejsc noclegowych zyskało wyższy standard. W trakcie realizacji są kolejne trzy inwestycje, które powiększą bazę noclegową łącznie o 200 miejsc w Uzdrowisku Polanica i w Uzdrowisku Połczyn - wyjaśnił Wojciech Krasoń.

Polska Grupa Uzdrowisk została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z 6 kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa. Kurorty posiadają ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej w oparciu o takie surowce lecznicze, jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.