Rusza jedyna tężnia na Mazowszu

ZDROWIE

Autor: Kurier Południowy, JW/Rynek Seniora   25 marca 2016 10:53


Rusza jedyna tężnia na Mazowszu Jedyna w woj. mazowieckim tężnia będzie czynna w roku 2016 od 26 marca do 15 listopada. Fot. www.teznia.com.pl

W sobotę, 26 marca 2016 r., w Konstancinie-Jeziornie uruchomiona zostanie tężnia solankowa. Z zabiegów inhalacyjnych w miejskim Parku Zdrojowym będzie można korzystać aż do połowy listopada.

Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie została zbudowana w 1978 r. i jest zasilana solanką z położonego nieopodal odwiertu. Solanka posiada właściwości lecznicze dzięki 6,5-proc. stężeniu minerałów. Jej źródła zostały odkryte w roku 1962. Tężnia wchodzi w skład obiektów Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

Obiekt tężni jest inhalatorium na wolnym powietrzu, przy czym sam grzybek-inhalator znajduje się wewnątrz zamkniętego kręgu o obwodzie 40 m. i wysokości 6 m.

Działanie tężni konstancińskiej polega na rozpylaniu solanki z odwiertu z głębokości 1600 m., przy temperaturze 29 stopni Celsjusza.

Mikroklimat tężni wspomaga odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych oraz działa stymulująco na pracę układu odpornościowego.

Obiekt będzie czynny będzie do 15 listopada 2016 r. Bilety normalne mają być dostępne w cenie 10 zł, a ulgowe (m.in. dla emerytów i rencistów) będą kosztować 6 zł. Inwalidzi wojenni i kombatanci skorzystają z dobrodziejstw solanki za darmo.

Więcej: www.kurierpoludniowy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR