Ruszył portal dla osób z arytmią serca

ZDROWIE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   02 marca 2016 16:00


Ruszył portal dla osób z arytmią serca Polskie Towarzystwo Kardiologiczne prowadzi nie tylko portal ArtymiaGroziUdarem.pl, ale także platformę CoPoZawale.pl. Fot. Fotolia

Platformę ArtymiaGroziUdarem.pl uruchomiło Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Dzięki portalowi osoby cierpiące na arytmię serca lub nią zagrożone będą mogły dowiedzieć się, jakie są objawy migotania przedsionków, jak prawidłowo mierzyć tętno, czy też co należy robić w przypadku zdiagnozowania choroby.

Celem portalu jest pogłębienie wiedzy w społeczeństwie na temat migotania przedsionków oraz związanego z tym ryzyka, w szczególności udaru mózgu. U niektórych osób migotanie przedsionków może przebiegać bezobjawowo.

Podstawowym badaniem służącym rozpoznaniu arytmii serca jest wykonywane przez lekarza badanie elektrokardiograficzne, czyli EKG. Innym skutecznym sposobem diagnozy jest regularny pomiar ciśnienia tętniczego i tętna - w przypadku migotania przedsionków rytm serca nie jest miarowy.

Szybkie starzenie się polskiego społeczeństwa sprawia, że problem migotania przedsionków staje się coraz bardziej widoczny. Obecnie dotyka ono ok. 600 tys. Polaków, ale za 20-30 lat liczba chorych z migotaniem w naszym kraju może wzrosnąć nawet czterokrotnie. Po 75. roku życia z powodu tej arytmii serca choruje co najmniej co dziesiąta osoba

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne prowadzi również portal CoPoZawale.pl, który stanowi kompedium wiedzy dla osób, które przeszły zawał mięśnia sercowego.

Rocznie w Polsce na zawał serca umiera blisko 200 tys. osób. Ryzyko jego wystąpienia zwiększa się znacznie z wiekiem - aż 14 proc. osób w wieku 70-79 lat to zawałowcy. 

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR