Ruszyła infolinia Rzecznika Praw Pacjenta i zaproszonych ekspertów. Można pytać o wybrane choroby

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   06 marca 2018 12:49


Ruszyła infolinia Rzecznika Praw Pacjenta i zaproszonych ekspertów. Można pytać o wybrane choroby Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We wtorek (6 marca) przedstawiciele organizacji pozarządowych po raz pierwszy pełnią dyżur na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach projektu "Łączy nas pacjent" specjaliści z organizacji pacjentów wraz z ekspertami rzecznika udzielają porad i informacji o określonych chorobach.

- Projekt "Łączy nas pacjent" to nowa i bardzo potrzeba inicjatywa. Naszym kluczowym zadaniem jest wsparcie pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, w tym pomoc we właściwej realizacji ich praw. Razem z organizacjami pacjentów będziemy mogli działać skuteczniej - ocenił Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

- Eksperci będą wspólnie przekazywać informacje zarówno od strony praktycznej, jak i właściwej realizacji praw pacjenta - dodał.

Ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta działa pod numerem 800 190 590 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych) od poniedziałku do piątku między godziną 8 a 20. Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów można sprawdzić na stronie: http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo.

We wtorek dyżur między godziną 12 a 14 będzie pełniła psychoonkolog Adrianna Sobol z fundacji "Onkocafe - Razem Lepiej". Udzieli konsultacji z zakresu leczenia onkologicznego oraz wsparcia psychologicznego pacjentom onkologicznym i ich bliskim.

"Udzielane podczas dyżuru wsparcie ma na celu zmianę postrzegania choroby nowotworowej zarówno przez osoby chore, jak i ich najbliższych" - napisano na stronie rzecznika.

Zaproszenie rzecznika do udziału w projekcie przyjęli: Fundacja Urszuli Jaworskiej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, fundacja "OnkoCafe - Razem Lepiej", Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niedoborem Alfa-1 Antytrypsyny w Polsce, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę, Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti", Fundacja Małgosi Braunek BĄDŹ, fundacja STOMAlife oraz Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej "Syntonia".

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR