
Gdy w tym samym czasie i do jednego sanatorium chce wyjechać para małżonków, partnerów lub znajomych, jest to możliwe, ale trzeba spełnić określone warunki.
Aby urzędnicy NFZ przychylnym okiem spojrzeli na prośbę o leczenie uzdrowiskowe w tym samym terminie w jednym uzdrowisku, trzeba złożyć skierowania w tym samym czasie oraz uzyskać aprobatę na ten sam rodzaj i profil leczenia przez lekarza balneologa.
Dziennik Gazeta Prawna radzi, by skierowania wystawione dla obojga partnerów zapakować do wspólnej koperty i złożyć je razem we własnym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Dobrze jest też dołączyć informację o chęci wspólnego wyjazdu, ale nie jest to absolutnie konieczne.
Co prawda NFZ nie ma obowiązku kierowania małżeństw lub innych zabiegających o to osób na wspólną kurację, ale na ogół stara się to robić. Mogą to być osoby pozostające w związkach partnerskich, ale również np. koleżanki.
Jednoczesne złożenie skierowania nie zapewnia jednak, a jedynie umożliwia wspólny pobyt.
Każdy wniosek jest osobno oceniany przez lekarza balneologa w oddziale NFZ. A zatem profile leczenia wskazane przez lekarza pierwszego kontaktu dla każdego z partnerów nie mogą się wykluczać, a balneolog musi wyznaczyć podobny zakres i tryb leczenia. Warto wiedzieć, że każde formalne niedociągnięcie w dokumentacji, które spowoduje żądanie uzupełnienia lub konieczność weryfikacji skierowania, mogą uniemożliwić wspólny wyjazd.
Więcej: www.gazetaprawna.pl
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych