Seniorzy nie skorzystają na Brexicie: polscy lekarze i pielęgniarki nie wrócą
Autor: Jacek Janik/Rynek Seniora   24 czerwca 2016 16:03

Podkreśla, że polscy lekarze i pielęgniarki cieszą się w Wielkiej Brytanii bardzo dobrą opinią, zostaną im zaproponowane pozwolenia na pracę i nic się w tej materii nie zmieni.

- Zmiany mogłyby być radykalne, gdyby pracowali na czarno, ale przecież to są oficjalni pracownicy, cieszący się dużym szacunkiem i legitymujący się wysokimi kwalifikacjami - przypomina nasz rozmówca.

Polskie pielęgniarki w Wielkiej Brytanii szybko awansują
Również Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zwraca uwagę, że Brexit nie będzie miał żadnego znaczenia dla polskich pielęgniarek pracujących w Wielkiej Brytanii, a także dla tych, które będą tam chciały wyjechać.

- Nasz system kształcenia pielęgniarek jest tożsamy z tym, który mają pielęgniarki i położne w Anglii. Ponieważ Wielka Brytania ma ogromne braki kadrowe, rynek brytyjski wchłonie praktycznie ich każdą ilość. Poza tym polskie pielęgniarki mają w Wielkiej Brytanii bardzo dobrą opinię - stwierdza Zofia Małas.

Dodaje, że podczas niedawnego Europejskiego Kongresu Medycznego, polskim pielęgniarki bardzo wysoko ocenił Peter Carter szef Royal College of Nursing w Londynie.

- Potwierdził, że polskie pielęgniarki bardzo szybko się aklimatyzują w Wielkiej Brytanii, szybko awansują, obejmując kierownicze stanowiska. Jego zdaniem są one świetnie przygotowane do zawodu, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej - przypomina prezes NRPiP.

- Niestety, nie mam pocieszającej wiadomości dla kraju, że Brexit spowoduje powrót z Wielkiej Brytanii naszych pielęgniarek do Polski. Niestety, nadal będą wyjeżdżać. Dla tych, które będą chciały tam pracować, Brexit nie będzie żadną przeszkodą - zapewnia Zofia Małas. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR