Sezon grypowy się zaczął: warto zaszczepić się już dziś
Autor: KL/Rynek Seniora   16 października 2015 10:56

28 października 2015 r., mieszkańcy Warszawy, którzy chorują przewlekle, będą mieli kolejną szansę wzięcia udziału w akcji bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Są one wskazane przede wszystkim osobom leczącym się na choroby układu krążenia i oddechowego, diabetykom, osobom starszym.

Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy nadal ostrzegają Polaków przed powikłaniami pogrypowymi i wciąż podkreślają, jak ważna jest profilaktyki tej choroby. Pierwsze przypadki grypy pojawiły się w Polsce, warto więc zaszczepić się już dziś.

Wirus grypy może m.in. zaostrzać objawy poważnych chorób przewlekłych i prowadzić do zagrażających życiu powikłań. Z tego powodu warto uświadomić sobie, jak ważna jest profilaktyka tej choroby, poprzez poddawanie się szczepieniom ochronnym.

Są one wskazane przede wszystkim osobom leczącym się na choroby układu krążenia i oddechowego, diabetykom, osobom starszym. W województwie mazowieckim w okresie od 1 września do 7 października na grypę i choroby grypopodobne zachorowało już 53 690 osób. Dane te pokazują, jak istotną kwestią jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w tym regionie, aby eliminować groźne powikłania pogrypowe.

Warto zaszczepić się jak najszybciej, ponieważ przygotowujemy się w ten sposób do szczytu zachorowań na grypę, a okres od września do listopada to najlepszy czas na walkę z grypą.

- Szczepiąc się, chronimy nie tylko siebie, ale również naszych bliskich. Jest to szczególnie istotne, jeśli w naszym otoczeniu znajdują się osoby z grup wysokiego ryzyka powikłań pogrypowych, czyli cierpiący na dolegliwości ze strony układu krążenia i oddechowego - podkreśla prof. Adam Antczak, ekspert Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Skuteczność, którą zapewnia szczepionka wynosi ok. 70-80%. Jest to najbardziej efektywna, a przy tym bezpieczna i tania metoda zapobiegania zakażeniu wirusem grypy. O podaniu szczepionki każdorazowo decyduje lekarz, na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem.

Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców Warszawy odbędą się 28 października w Centrum Medycznym przy Parku przy ulicy Bitwy Warszawskiego 1920 r. nr 18.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.