Śląski NFZ wprowadza szkolenia kolejkowe

ZDROWIE

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   24 marca 2016 11:19


Śląski NFZ wprowadza szkolenia kolejkowe Inicjatywa śląskiego NFZ zakłada zorganizowanie szkoleń kolejkowych dla ponad tysiąca świadczeniodawców. Fot. Banalities/Flickr.com (CC BY 2.0)

Śląski NFZ, chcąc wyeliminować patologie, od kwietnia 2016 r. zamierza wprowadzić dla ponad tysiąca świadczeniodawców kolejkowe szkolenia - donosi Dziennik Zachodni.

Śląski OW NFZ na bieżąco monitoruje sposób prowadzenia list oczekujących na świadczenia medyczne. Postanowił jednak pójść o krok dalej i walczyć z negatywnymi zjawiskami kolejkowymi, wprowadzając szkolenia.

Patologii ponoć jest niemało: kolejki są sztucznie wydłużane, listy oczekujących nie są na bieżąco aktualizowane, a pacjenci wielokrotnie wpisują się na kilka list.

Pozytywne przykłady "naprawiania" kolejek są już w innych częściach kraju: kontrola łódzkiego NFZ jednego ze szpitali w Łodzi endoprotezoplastyki kolana i biodra pozwoliła skrócić kolejkę o kilka, a nawet kilkanaście lat.

Rzeczniczka śląskiego NFZ Małgorzata Doros zapowiada na łamach Dziennika Zachodniego, że w kwietniu 2016 r. ponad tysiąc świadczeniodawców zostanie zaproszonych na szkolenia z prawidłowego prowadzenia list oczekujących.

Niezależnie od nowej inicjatywy listy kolejkowe w śląskim NFZ stale weryfikuje specjalna grupa pracowników. W przypadku stwierdzenia wielokrotnych wpisów na to samo świadczenie NFZ wysyła do pacjentów prośbę o wskazanie tych placówek, z których rezygnuje. Na podstawie spływających odpowiedzi świadczeniodawcy są wzywani do aktualizacji list.

Średni czas oczekiwania na pojedyncze gwarantowane świadczenia zdrowotne w Polsce wynosił pod koniec 2015 r. ok. trzech miesięcy. Najdłużej pacjenci muszą czekać na świadczenia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu - średnio 14,7 miesiąca.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.