Śląskie: chcą, żeby Szpital Geriatryczny trafił do sieciDziennik Zachodni/Rynek Seniora - 14 marca 2017 09:24


Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zapowiedział, że korzystając z możliwości, którą daje projekt ustawy, zwróci się do ministra zdrowia, aby katowicki Szpital Geriatryczny trafił do tzw. sieci szpitali.

Zgodnie z projektem ustawy minister będzie miał 7 dni na rozpatrzenie wniosku.

Dyrektor Jerzy Szafranowicz poinformował o podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 9-11 marca). Poza deklaracją Szafranowicza, bardzo ważne zapewnienie padło w trakcie kongresu także z ust wiceministra zdrowia Marka Tombarkiewicza.

Podkreślił, że dzięki zapisom ustawy, Szpital Geriatryczny w Katowicach będzie wskazany do kontraktowania w sieci. Dodał, że resort stawia na opiekę geriatryczną i senioralną poprzez różne programy, w tym "Leki 75 plus".

Przypomnijmy, że wpisanie katowickiej geriatrii do tzw. sieci szpitali jest dla niej "być albo nie być". Jeśli znalazłaby się poza nią, zostałaby pozbawiona pewnego finansowania na realizowanie świadczeń medycznych na najbliższe cztery lata. O środki placówka mogłaby ubiegać się w konkursie, ale - jak to bywa z konkursami - jedni je wygrywają, inni nie. 

Więcej: www.dziennikzachodni.pl