Śląskie: Mysłowickie Centrum Zdrowia stawia na Karty Życia noszone w portfelu

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 marca 2017 09:05


Śląskie: Mysłowickie Centrum Zdrowia stawia na Karty Życia noszone w portfelu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mysłowickie Centrum Zdrowia rozpoczęło akcję rozdawania pacjentom Kart Życia, na których jest miejsce na podstawowe informacje o chorobach, przyjmowanych lekach oraz kontakt do najbliższych. Dane mają ułatwić prowadzenie akcji ratunkowej w razie wypadku.

Placówka przygotowała tysiąc takich kart.

- Od dzisiaj każdy leczący się u nas pacjent otrzyma bezpłatnie Kartę Życia, która zawiera takie informacje, jak: imię i nazwisko, PESEL, informację o przewlekłych chorobach oraz przyjmowanych lekach. Jest tu również miejsce na kontakt do bliskiej osoby, z którą w razie wypadku powinny skontaktować się służby medyczne. Kartę można włożyć do portfela i nosić przy sobie - powiedziała cytowana w informacji prasowej Urszula Urbanowicz, zastępca dyrektora ds.lecznictwa w Szpitalu nr 1 w Mysłowicach - Mysłowickim Centrum Zdrowia (MCZ).

Karty Życia są podobne do znanych już w kraju Kopert Życia, które umieszcza są na obudowach domowych lodówek, zwłaszcza w mieszkaniach osób starszych, aby każdy ratownik po wejściu do mieszkania osoby chorej czy poszkodowanej mógł błyskawicznie odnaleźć istotne dla niego informacje. Na Kopertach również znajdują się informacje dotyczące stanu zdrowia pacjenta, zażywanych przez niego leków, grupy krwi, przebytych operacji oraz dane kontaktowe do najbliższych.

Nawiązujące do tej idei rozwiązanie mysłowickiego szpitala jest jednak skierowane nie tylko do osób starszych, lecz także do tych przewlekle chorych czy przyjmujących na stałe leki. Różnicą jest również to, że Kartę Życia pacjent zawsze może mieć przy sobie - najlepiej ją nosić w portfelu.

Pacjenci MCZ mogą odbierać karty w recepcji przychodni. Jak podkreślają przedstawiciele szpitala, w razie potrzeby można poprosić o jej wypełnienie lekarza rodzinnego, który wie, jakie informacje są istotne dla ratownika medycznego.

MCZ przygotowało tysiąc takich kart, jednak placówka zapewniła, że w razie potrzeby jest gotowa, by je dodrukować. Urbanowicz wyraziła nadzieję, że w ślad za mysłowickim szpitalem również inne placówki wprowadzą u siebie Kartę Życia.

W Mysłowickim Centrum Zdrowia pacjenci mogą korzystać z leczenia w poradniach: podstawowej opieki zdrowotnej (lekarza rodzinnego), kardiologicznej, metabolicznej, dermatologicznej i położniczo-ginekologicznej. Szpital przyjmuje także pacjentów na trzy oddziały szpitalne: położniczo-ginekologiczny, noworodków i wcześniaków oraz wewnętrzny. Placówka ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR