Śląskie: uzdrowisko i szpital z kontraktami NFZ. Skorzystają chorzy na reumatologii i geriatrii

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   20 czerwca 2018 16:22


Śląskie: uzdrowisko i szpital z kontraktami NFZ. Skorzystają chorzy na reumatologii i geriatrii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Katowicach rozstrzygnął we wtorek (19 czerwca) jeden z kilkunastu ogłoszonych konkursów na świadczenia medyczne, które uzupełniają tzw. sieć szpitali w woj. śląskim.

Kontrakt na leczenie szpitalne w zakresie reumatologii będzie realizować - tak jak dotychczas - Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój. Usługi leczenia szpitalnego w zakresie dermatologii i wenerologii oraz geriatrii będzie świadczyć - jak dotąd - Katowickie Centrum Onkologii.

- Decyzję o ogłoszeniu dodatkowych postępowań w trybie konkursu ofert i rokowań dyrektor śląskiego oddziału NFZ dr Jerzy Szafranowicz podjął po przyjrzeniu się mapie świadczeń, przeprowadzeniu szczegółowych analiz oraz szeregu spotkań m.in. z wojewodą śląskim oraz przedstawicielami samorządów i placówek medycznych- przekazała we wtorek rzeczniczka śląskiego oddziału NFZ Małgorzata Doros.

- Zarząd spółki, pracownicy Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój oraz w szczególności pacjenci Oddziału Reumatologii są szczęśliwi, że oddział będzie mógł nadal funkcjonować, lecząc mieszkańców województwa śląskiego - skomentował wynik konkursu Krzysztof Lehnort, członek zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

W kwietniu br. radni Sejmiku Województwa Śląskiego skierowali apel do NFZ w sprawie dalszego finansowania oddziału reumatologicznego w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój. Poparło go wówczas 32 na 33 radnych. Samorząd województwa jest organem założycielskim dla goczałkowickiej placówki.

W październiku ubiegłego roku weszła w życie tzw. sieć szpitali. Te placówki, które się w niej znalazły, mogą liczyć na kontrakt z NFZ, pozostałe muszą się ubiegać o kontrakty w konkursach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR