Starsze kobiety krytycznie oceniają kondycję fizyczną i wygląd rówieśniczek
Autor: MK/Rynek Seniora   07 maja 2015 14:33

Im kobiety są starsze tym bardziej krytycznie oceniają swoje rówieśniczki pod względem wyglądu i stanu zdrowia, a jednocześnie same oceniają się lepiej pod tymi względami od pań w swoim wieku - wynika badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia wśród kobiet - klientek drogerii i perfumerii.

Kobiety z poszczególnych grup wiekowych różnią się także między sobą, jeśli chodzi o ocenę wyglądu, kondycji fizycznej i stanu zdrowia.

Respondentki porównując się z kobietami w swoim wieku traktują się bardzo łagodnie - tylko 14 proc. uważa, że wygląda gorzej niż ich rówieśniczki, 14 proc. - że ich stan zdrowia jest gorszy niż innych kobiet w tym samym wieku, a 23 proc. twierdzi, że jest w gorszej kondycji fizycznej.

Ciekawe jest to, że im kobiety są starsze tym bardziej krytycznie oceniają swoje rówieśniczki pod względem wyglądu i stanu zdrowia, a jednocześnie same oceniają się lepiej pod tymi względami od pań w swoim wieku.

Ogólnie - respondentki wysoko oceniają swój stan zdrowia, niezależnie od grupy wiekowej, do której należą. 63 proc. uczestniczek badania jest z niego zadowolona. Niemal połowa (48 proc.) pozytywie ocenia swój wygląd.

Jednocześnie kobiety ze wszystkich grup wiekowych wskazują na swoją niezadowalającą kondycję fizyczną.

- Niezadowolenie z kondycji fizycznej może świadczyć o tym, że respondentki wprawdzie mają świadomość, że powinny uprawiać sport i regularnie ćwiczyć, ale aż 52 proc. przyznaje, że tego nie robi, chociaż w przyszłości zamierza - mówi Katarzyna Knothe z ARC Rynek i Opinia. - Wiedząc, że ich kondycja fizyczna mogłaby być lepsza, gdyby regularnie ćwiczyły, zdecydowanie niżej oceniają ten aspekt. Być może jest to sygnał dla firm zajmujących się promowaniem sportu, aby podejmować bardziej intensywne działania zachęcające kobiety do aktywności fizycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.