Święta w szpitalu to dla wielu seniorów konieczność
Autor: PAP/Rynek Seniora   24 grudnia 2015 10:00

Potrzebne zaplecze
Według Mackiewicz problem opuszczonych, pozostawionych w szpitalach pacjentów nie jest wyłącznie problemem w okresie świątecznym. Jej zdaniem przed świętami pojawia się jeszcze pewien rodzaj mobilizacji, której prawie zupełnie nie ma w pozostałym okresie.

- Szpitale są zlokalizowane w centrum miasta, tu, gdzie zamieszkuje bardzo wiele starszych osób. To są często osoby samotne, w podeszłym wieku, a jeśli nawet mają rodzinę to zainteresowanie tymi ludźmi jest różne. Często jest tak, że pacjent musi czekać aż my znajdziemy mu odpowiedni ośrodek, żeby go tam umieścić, bo nie ma się kto tym pacjentem zająć. Ta kwestia jest zupełnie nierozwiązana - dodała.

Tłumaczyła, że to problem globalny, który wymaga zmiany podejścia do profilu leczenia pacjentów, pozwalający przenieść ich np. do domów spokojnej starości, domów opieki. - Tu potrzebne jest rozbudowane zaplecze; jak oddziały geriatryczne, których nie ma, czy też domy, w których przez całą dobę zapewniona jest opieka pielęgniarska. Musimy zdać sobie sprawę, że społeczeństwo się starzeje i musimy zacząć więcej o tym myśleć, bo nas samych kiedyś też to czeka - wskazała.

Lekarze zaznaczają, że kwestia opuszczonych przez rodziny, samotnych pacjentów istniała zawsze i jeśli nie znajdzie się rozwiązania, problem będzie narastał, szczególnie w perspektywie starzenia się społeczeństwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR