Świętokrzyskie: mniejsze "cięcia" na internie i kardiologii, więcej łóżek geriatrycznychGazeta Wyborcza/Rynek Seniora - 08 września 2016 09:22


Priorytety na świętokrzyskiej mapie potrzeb zdrowotnych uległy zmianie - informuje Gazeta Wyborcza. Tym samym oddala się widmo konieczności drastycznego zmniejszenia liczby łóżek internistycznych i kardiologicznych. Ponadto według planów ma być więcej łóżek geriatrycznych.

Mapy potrzeb zdrowotnych dla wszystkich województw Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wiosną. Na podstawie map miały być przydzielane kontrakty. Teraz przeszły one drobną modyfikację.

Bogumiła Niziołek, wicedyrektorka Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach tłumaczy, że na oddziałach internistycznych i kardiologicznych zmniejszenie liczby łóżek nie będzie tak drastyczne. Zapowiada także wydzielenie na innych oddziałach łóżek geriatrycznych, by mogli się na nich leczyć pacjenci w wieku 65+ i 80+.

Dodatkowo Świętokrzyskie Centrum Onkologii poszerzyć opiekę onkologiczną poprzez stworzenie filii w szpitalach powiatowych.

Więcej: www.wyborcza.pl