Szczecin: szpital przymierza się do utworzenia geriatrii
Autor: MK/Rynek Seniora   18 maja 2015 14:05

Na przełom listopada i grudnia planowane jest zakończenie prac modernizacyjnych w budynku „D” szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Do przebudowanego obiektu przeniosą się oddziały kariologiczne, w tej chwili mieszczące się w budynku „A”. W zwolnionych pomieszczeniach być może powstanie oddział geriatryczny, ewentualnie również rehabilitacyjny.

- Widzimy rosnące zapotrzebowanie na tego typu świadczenia - mówi w rozmowie z portalem rynekseniora.pl Piotr Baranowski, rzecznik Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marii Skłodowskiej-Curie. - Utworzenie tych oddziałów na razie pozostaje jednak w sferze planów, nie możemy powiedzieć w te chwili, czy zostaną one zrealizowane - zastrzega.  

- W tej chwili skupiamy się na ukończeniu remontu budynku „D” oraz przeniesienia tam oddziałów kardiologicznych - dodaje.  - Z całą pewnością po zakończeniu tej inwestycji nie przystąpimy automatycznie do tworzenia oddziału geriatrycznego w budynku „A”.

Baranowski tłumaczy, że budynek „A” również wymaga remontu, którego przeprowadzenie może być trudne i kosztochłonne - obiekt jest objęty nadzorem konserwatorskim.   

Przebudowana budynku „D” finansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. W sumie to prawie 12,5 mln zł.

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie jest jednym z głównych ośrodków leczenia chorób kardiologicznych na Pomorzu Zachodnim. Jego oddziały kardiologiczno-internistyczne liczą 104 łóżka, z czego 80 to łóżka kardiologiczne.

Rocznie w placówce hospitalizowanych jest 7 tys. osób, a 40 tys. udziela się pomocy w poradniach specjalistycznych. Średnia wartość kontraktu z NFZ sięga 40 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.