Szpital Powiatowy w Sławnie. Dyrektor już wręcza zwolnienia

ZDROWIE

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Seniora   30 lipca 2015 13:10


Szpital Powiatowy w Sławnie. Dyrektor już wręcza zwolnienia Szpital w Sławnie rozważa zamknięcie porodówki i utworzenie oddziału geriatrycznego. Fot. Fotolia

Do Rady Powiatu Sławieńskiego będą należały ostateczne decyzje dotyczące przyszłości szpitala w Sławnie (Zachodniopomorskie). Jedną z opcji jest likwidacja oddziału ginekologiczno-położniczego i utworzenie geriatrycznego. Na pewno nie obędzie się bez zwolnień.

Personel i lekarze szpitala są po serii spotkań z dyrekcją placówki, starostą i posłem Czesławem Hocem. Temat jest jeden: sytuacja placówki w kontekście jej zadłużenia na poziomie ok. 13,9 mln zł.

Arkadiusz Michalak, dyrektor szpitala przedstawił program naprawczy dla placówki. I wywołał wzburzenie u pracowników. Mówi się o zwolnieniu 17 osób czy o likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego (strata 560 tys. zł w 2015 r.) wraz z porodówką i utworzeniu oddziału geriatrycznego. Inny wariant: likwidacja OIOM-u (strata 300 tys. zł) lub oddziału chirurgiczno-ortopedycznego (strata 370 tys. zł).

Zdaniem posła Czesława Hoca, w rejonie nie ma za wielu lekarzy geriatrów, zatrudnienie takiego specjalisty będzie kosztowne i się szpitalowi nie opłaci. 

Wojciech Wiśniowski, starosta sławieński mówił podczas jednego ze spotkań z personelem i związkowcami, że nie popiera likwidacji oddziałów. Ale potwierdził, że dyrektor ma tak zoptymalizować kadrę, aby w szpitalu pozostała tylko ta niezbędna. Zwolnienie 17 osób ma dać w skali roku 650 tys. zł oszczędności.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.