Szpital zatrudnił asystentów pacjenta. Pomagają głównie tym starszym

ZDROWIE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   21 października 2016 10:34


Szpital zatrudnił asystentów pacjenta. Pomagają głównie tym starszym Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi pacjenci - zwłaszcza ci starsi - mogą liczyć na pomoc asystentów. Trzy osoby w uniformach z napisem "W czym mogę pomóc?" udzielają informacji, wypełniają formularze i ułatwiają trafienie do gabinetów bądź toalet.

Łódzki szpital zatrudnił kilka osób z grupą inwalidzką. Ich zadaniem jest wspieranie pacjentów, zwłaszcza tych starszych. Asystenci udzielają informacji, pomagają wypełniać formularze oraz ułatwiają trafienie do gabinetów. Żeby łatwiej można było ich zidentyfikować, mają specjalne uniformy z napisem "W czym mogę pomóc?".

Jak tłumaczy w Gazecie Wyborczej, prof. Piotr Kuna, dyrektor szpitala im. Barlickiego w Łodzi, idea narodziła się dzięki Fundacji "Mieszkamy Razem", która pracowała przy podobnym projekcie już w połowie 2015 r., wdrażając pomysł asystentów pacjenta seniora w Przychodni Medycyny Rodzinnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

W czym jeszcze mogą pomóc asystenci w łódzkim szpitalu? Często objaśniają, jak obsłużyć automat służący do drukowania numerków i gdzie potem z nim pójść. Objaśniają, jak dojść do konkretnego oddziału czy lekarza. Wspierają pacjentów bardziej schorowanych w przemieszczaniu się, przeniesieniu cięższych rzeczy. Objaśniają, jak wypełnić dokumenty lub wręcz sami je wypisują. Bywa też, że oprowadzają po szpitalu i jego okolicach na zasadach "wycieczki".

Jak podkreśla jeden z asystentów, wielu pacjentów potrzebuje wsparcia, ale nie potrafią o nie poprosić. Gdy ktoś ją oferuje, chętnie z niej korzystają. Według dyrektora pacjenci otoczeni opieką nabierają również większego zaufania do personelu medycznego i odczuwają niższy poziom stresu, frustracji.

Więcej: www.lodz.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR