Sztuczna inteligencja będzie prognozować zmiany nowotworowe?
Autor: Radio Zet/Rynek Seniora   06 września 2018 10:09

Naukowcom z Institute of Cancer Research London oraz University of Edinburgh udało się odkryć powiązanie pomiędzy pewnymi sekwencjami mutacji DNA a wiekiem przeżycia danego pacjenta onkologicznego, dzięki czemu można przewidzieć następny "krok" nowotworu. Technikę tę nazwano "Revolver" i jest oparta na sztucznej inteligencji.

Zespół badawczy do analizy wykorzystał w sumie 768 próbek różnych zmian nowotworowych od 178 pacjentów leczonych z powodu raka piersi, płuc, nerki i jelita. Naukowcom udało się zidentyfikować powtarzające się wzorce i opracować na ich podstawie najbardziej prawdopodobny przebieg rozwoju choroby. Wyniki badań zaprezentowano na łamach "Nature Methods".

Nowa metoda pozwala lekarzom przewidzieć ewolucję nowotworu i dużo skuteczniej diagnozować pacjentów. Daje też szansę na podjęcie wcześniejszej interwencji i powstrzymanie rozwoju nowotworu, zanim będzie on mógł rozwinąć się do takiej postaci, której nie da się już dalej leczyć za pomocą farmakoterapii. "Dotąd we współczesnej medycynie w ogóle nie było to możliwe" - czytamy w serwisie Radia Zet.

Jak tłumaczy dr Andrea Sottoriva z Institute of Cancer Research, nowa technika wykorzystuje sztuczną inteligencję do tego, by stale rozwijać wiedzę na temat wzorców genetycznych odpowiedzialnych za zmiany nowotworowe u różnych pacjentów.

Więcej: www.radiozet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR