Test wykrywający alzheimera z krwi początkiem skutecznej walki z chorobą?

ZDROWIE

Autor: forsal.pl/Rynek Seniora   29 maja 2019 12:27


Test wykrywający alzheimera z krwi początkiem skutecznej walki z chorobą? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kilkanaście firm i zespołów badawczych z całego świata (Roche, hiszpańska Araclon Biotech SL i Lexington, Massachusetts z Quanterix Corp.) prowadzi badania diagnostyczne na choroby Alzheimera i inne choroby neurodegeneracyjne. Wejście na szeroką skalę badania krwi wykrywającego alzheimera może znacznie zdynamizować poszukiwanie skutecznego leku.

Przewiduje się, że globalny rynek diagnostyki i terapii chorób Alzheimera osiągnie wartość 11,1 mld dolarów w 2024 r. W roku 2018 rynek ten był warty 7,5 mld dolarów.

Cytowany przez redakcję Bloomberga laureat Nagrody Nobla Koichi Tanaka, który przyczynił się do opracowania badania krwi wykrywającego chorobę Alzheimera, twierdzi, że test ten jest swego rodzaju „mieczem obosiecznym”. Identyfikacja osób zagrożonych nie pomoże w leczeniu, ale może ułatwić badania nad lekami i przyspieszyć rozwój terapii.

W badaniu opublikowanym w Nature w styczniu 2018 r. Tanaka i jego współpracownicy wykazali, że możliwe jest użycie nowego biomarkera w celu dokładnego określenia śladowych ilości amyloidu beta we krwi pacjenta i zmierzenia ewentualnej progresji choroby Alzheimera - przypomina forsal.pl.

Szacuje się, że do 2030 roku światowy "koszt" demencji wzrośnie do 2 bilionów dolarów, a do 2050 roku cierpieć będzie na nią nawet 152 milionów osób.

Więcej: forsal.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR