Trójmiejscy radni piszą do premier ws opieki reumatologicznej oraz geriatrycznej

ZDROWIE

Autor: RRX/Rynek Seniora   10 listopada 2016 10:40


www.rynekzdrowia.pl
Trójmiejscy radni piszą do premier ws  opieki reumatologicznej oraz geriatrycznej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

”Mieszańcy mogą zostać pozbawieni specjalistycznej opieki reumatologicznej oraz geriatrycznej” - stwierdza się w rezolucji Rady Miasta Sopotu, która została skierowana do premier Beaty Szydło, ministra zdrowia, wojewody pomorskiego i marszałka Województwa Pomorskiego.

Radni wyrażają głębokie zaniepokojenie projektem Ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz projektem rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie określenia profili charakteryzujących poziom systemu zabezpieczenia oraz kryteriów kwalifikacji świadczeniodawców do tych poziomów.

Uważają, że w konsekwencji planowanych zapisów, mieszańcy mogą zostać pozbawieni specjalistycznej opieki reumatologicznej oraz geriatrycznej.

Zwracają uwagę, że reumatologia oraz geriatria nie będą objęte systemem zabezpieczenia i umowami o finansowanie zawartymi na okres 4-letni. Nie ma także - na mocy planowanych zapisów rozporządzenia - możliwości finasowania jednoprofilowych szpitali o specjalizacji reumatologia czy geriatria.

Radni Sopotu apelują o zmianę wspomnianych zapisów, aby uwzględniały one reumatologię i geriatrię. Wskazują, że wysokospecjalistyczne szpitale reumatologiczne, takie jak Wojewódzki Zespół Reumatologiczny w Sopocie, stanowią bardzo ważne ogniwo systemu zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców. Natomiast geriatria, ze względu na strukturę demograficzną naszego społeczeństwa została uznana za profil priorytetowy w Mapie potrzeb zdrowotnych.

Podobne w treści pismo wystosowali do ministra zdrowia także prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR