Turnus w Ośrodku Rehmedica - fizyczna sprawność, duchowa radość
Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica   19 marca 2019 14:30

Rzeczywistość, w której żyjemy w dużej mierze zależy od nas. Obecnie nawet męczące dolegliwości fizyczne, jak bóle kręgosłupa, bóle nóg utrudniające poruszanie, nawet po własnym domu – można wyeliminować.

Rehabilitacja to proces, którego celem jest odzyskanie sprawności fizycznej oraz poprawa jakości życia. Jednym z najlepszych ośrodków w Polsce jest Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica przy Hotelu Łężeczki, realizujący Program Rehabilitacja+. Placówka oferuje turnus, podczas którego nie dzieją się cuda, lecz kuracjusze uczą się skutecznie pokonywać własne ograniczenia. Profesjonalni fizjoterapeuci służą sprzętem medycznym i bezcenną wiedzą, pozwalającą na wzmacnianie organizmu i efektów terapii także później, w domowych warunkach. Pacjenci otrzymują plan ćwiczeń. Czują, że nie są pozostawieni sami sobie z problemami. Wierzą, że są ważni, bo akurat w siebie warto inwestować, aby cieszyć się życiem i często śmiać.

Wartością naddaną Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej RehMedica przy Hotelu Łężeczki jest właśnie położenie nad malowniczym jeziorem Chrzypskim. Szum drzew, płynąca woda, spacery, świeże powietrze i słońce sprawiają, że czas rehabilitacji, to także trochę wakacje. Odskocznia od codzienności i powrót do innej – pozbawionej już frustracji, jaką niesie długotrwały ból, obecny jak cień.

Na stronie internetowej www.rehmedica.com znajdziemy dziesiątki profesjonalnych informacji, przybliżających nowoczesne metody rehabilitacji, idealnie dopasowane do charakteru schorzeń pacjentów. Spytaliśmy jednak o opinię kilku kuracjuszy, bo dla nas właśnie liczą się ludzie.

Organizm wzmocnił się
- Jestem pozytywnie zaskoczona – mówi Pani Krystyna, po zakończeniu turnusu. - Nie spodziewałam się, aż tylu wspaniałych zabiegów. Naprawdę czuję, że mój organizm się wzmocnił – dodaje radosna.

Pani Krystyna wyznaje, że każdy zabieg był fantastyczny i nie może wymienić jednego, najlepszego. Mówi: - Oswoiłam się z nową, obcą mi dyscypliną jaką jest NordicWalking. Instruktorzy stanęli na wysokości zadania. Pobyt był bardzo intensywny, wypełniony od rana do wieczora. Nie było czasu na nudę, znalazły się jednak chwile, aby poznać piękną okolicę. Wszystko jest na plus.

Reasumując, pacjentka wskazuje, że pozostaną jej w pamięci dwa atuty: profesjonalne zabiegi i świetna atmosfera.

Reportaż telewizji WTK o turnusach w Ośrodku Rehmedica

Zaopiekowano się mną
Z kolei Pani Ola wspomina bardzo miłą i przyjemną kadrę. Ceni urozmaicony program. Chwali również basen, który według niej jest na najwyższym poziomie, jak wszystko. - Jestem bardzo zadowolona. Czułam się dobrze, bo naprawdę zaopiekowano się mną profesjonalnie. Obsługa idealna. Rehabilitanci wspaniali. Bardzo chcę tutaj wrócić. No i oczywiście utkwiły mi w pamięci spacery oraz NordicWalking – wspomina ucieszona kuracjuszka.

Znowu chodzę bez laski
Pani Maria na pytanie: - Czy rehabilitantom udało się pomóc w jej dolegliwościach?, odpowiada bez wahania: - Nie potrafię wyrazić jak bardzo. Jestem super zadowolona. Przed turnusem nie potrafiłam chodzić bez laski. Teraz radzę sobie doskonale. Nawet po schodach wchodzę bez laski. Jeszcze dodam, że rehabilitanci są świetni.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR