Turnus w Ośrodku Rehmedica - fizyczna sprawność, duchowa radość
Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica   19 marca 2019 14:30

Pokonałam strach, zyskałam pewność siebie
- Moje dzieci mnie nie poznają. Wcześniej bałam się basenu. Odczuwałam paraliżujący strach na myśl o wejściu do basenu. Tutaj lęk minął. Pokochałam pływanie. Mam zamiar chodzić na basen w moim mieście. O trzysta sześćdziesiąt stopni zmieniłam myślenie. Do tej pory większość czasu spędzałam w domu, nigdzie nie wyjeżdżałam. Tymczasem pobyt w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica przy Hotelu Łężeczki dodał mi pewności siebie. To był prawdziwy chrzest. Od rehabilitantów przez obsługę wszystko na najwyższym poziomie, dziękuję – mówi Pani Bogumiła, która przeszła metamorfozę nie tylko fizyczną, ale i duchową. Kuracjuszka drobnymi krokami pokonała lęk i zrozumiała, że życie pełne przygód czeka na nas.

Wstać z krzesła bez bólu
Pani Zofia przyjechała do Ośrodka z licznymi dolegliwościami. Miała problem z bolącymi kośćmi biodrowymi. Po kuracji ból minął. Kobieta dosłownie wcześniej nie mogła swobodnie wstać z krzesła. Teraz wspomina: - Już w trakcie turnusu zauważyłam dużą poprawę. Wrócę tutaj na pewno. Rehabilitanci, kierownictwo, jedzenie - wszystko super. Czuję się o niebo lepiej.

Postawić na nogi – sensie dosłownym i przenośnym
Jak to zazwyczaj mężczyźni, Pan Jan jest mniej rozmowny, ale bardzo precyzyjny w swojej opinii. Wskazuje: - Od hotelu poprzez obsługę, personel, rehabilitantów, wszystko na wysokim poziomie. Zabiegi postawiły mnie na nogi. Czuję się znacznie lepiej. Poprawił się także mój nastrój. Mam lepszy humor.

Przyjechałam po to, aby wyzdrowieć
Pani Teresa przyjechała z wielkimi bólami, które wywoływały skurcze pooperacyjne nogi. Wspomina, już na szczęście minione problemy: - Skurcze nocą powtarzały się często. Właściwie trzy czwarte nocy nie spałam. To było strasznie bolesne. A tu, po dwóch zabiegach, nie mam ani jednego skurczu. Rewelacja. Jestem z tego bardzo zadowolona. Przyjechałam po to, aby wyzdrowieć. Żeby ból minął. Bo tego bólu miałam za dużo w życiu. Dzisiaj Pani Teresa zdradza, że wyjeżdża szczęśliwa. Wszystko się udało. Zdaje sobie sprawę, że profesjonalna rehabilitacja, na najwyższym poziomie była dla niej przysłowiową ostatnią deską ratunku. Prawie nie mogła już przecież chodzić.

 Postawiłam na siebie
- Pierwotnym powodem przyjazdu stały się problemy zdrowotne. Chciałam zadbać o siebie, poprawić swoje życie. Zawsze dbałam o innych, teraz postawiłam na siebie – wyjaśnia Pani Emilia. Na pytanie: - Co jej się podobało na turnusie? Odpowiada pełna zapału, faktycznie z nowym wigorem: - Wszystko jest w porządku, podoba mi się. Warto tu przyjechać, chcę tutaj wrócić. Czuję się zadowolona, szczęśliwa i spełniona. Zrobiłam coś ważnego dla swojego ciała. To mnie mobilizuje teraz do dbania o swój organizm.

Uleczyć psychikę i ciało
Do Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej RehMedica przy Hotelu Łężeczki przyjeżdżają także często małżeństwa. Państwo Elżbieta i Marek K. wyjaśniają: - Przyjechaliśmy tutaj z powodu schorzeń kręgosłupa. Mąż ma cukrzycę, ja osteoporozę. Pierwszy raz tutaj jesteśmy. Dostaliśmy dużo zabiegów, ćwiczeń, które naprawdę pomogły. Wykonane zabiegi pozytywnie wpłynęły na nasze samopoczucie. Wyjeżdżamy z olbrzymią satysfakcją. Szkoda, że to co dobre, szybko się kończy. Bardzo dużo wynieśliśmy z tego pobytu. Był to czas ważny dla nas fizycznie, jak i dla psychiki. Jesteśmy bardzo z tego zadowoleni. Państwo Elżbieta i Marek K. bardzo pozytywnie oceniają prowadzone w Ośrodku wykłady na temat zdrowego żywienia, dokładnie wyjaśniające jak funkcjonuje nasz organizm.

- Jestem pod wrażenia tego zespolenia fizyczności z intelektem – dodaje Pani Elżbieta. Pragnie wprowadzić zmiany w stylu żywienia, swoim oraz męża.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR