Ubezpieczenia szpitalne z długą listą wyjątków
Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Seniora   08 czerwca 2015 11:42

Zdaniem ekspertów ubezpieczenia szpitalne staną się niebawem jednym z najistotniejszych segmentów rynku ubezpieczeń. Klienci, którzy decydują się na ich zakup powinni jednak pamiętać, że tzw. ogólne warunki umowy (OWU) zawierają szereg wyłączeń, które często dotyczą np. opieki długoterminowej, ale także pobytu po zawale czy udarze mózgu.

W przypadku ubezpieczeń szpitalnych sprzedawanych z innymi produktami założenie jest następujące: klient za okres hospitalizacji otrzymuje określoną w umowie kwotę. Tyle że ogólne warunki umowy (OWU) w wielu przypadkach zawierają ogrom wyłączeń. Przykład? Wsparcie szpitalne promowane przez Play, które oferuje MetLife Amplico.

Jak jednak czytamy w dokumentacji dotyczącej oferty, „hospitalizacją nie jest pobyt w szpitalu w celach opiekuńczych, pielęgnacyjnych, paliatywnych, hospicyjnych, z zakresu opieki długoterminowej, rehabilitacji leczniczej, leczenia uzależnień, psychiatrycznej opieki zdrowotnej oraz lecznictwa uzdrowiskowego”.

Warunkiem jest także to, abyśmy trafili do szpitala wskutek nieszczęśliwego wypadku. Jest on definiowany jako gwałtowne i nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, niezwiązane z jakimkolwiek istniejącym stanem chorobowym. To zaś oznacza - co przyznaje MetLife Amplico - że ubezpieczony, który trafi do szpitala w wyniku np. udaru lub zawału serca, pieniędzy nie otrzyma.

Bożena Trzaska, dyrektor ds. rozwoju produktów w MetLife, przekonuje, że przedsiębiorca ma prawo dokonać pewnych wyłączeń, póki są one umieszczone w OWU.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.