
Uczelnia stara się o unijne środki w ramach programu badawczego Horyzont 2020 na przeprowadzenie badań pilotażowych. Według Staronia projekt otrzymał już certyfikat doskonałości, tzw. Seal of Excellence od Komisji Europejskiej i jest duża szansa, że otrzyma także dofinansowanie. "Chcemy potwierdzić skuteczność tego rozwiązania telemedycznego, z drugiej strony chcemy przeprowadzić analizę jego kosztów" - dodał.
Do badania pilotażowego w Łodzi włączonych ma zostać 300 pacjentów w grupie eksperymentalnej i 300 w grupie kontrolnej. Powołany zostanie także zespół naukowy i zespół ds. monitorowania pacjentów oraz powstanie Centrum Monitorujące, dzięki któremu wykwalifikowany personel medyczny będzie mógł kontrolować zdrowie pacjentów.
Projekt ma trwać dwa lata, natomiast pacjenci będą włączani do badania przez okres 12 miesięcy. - To jest taki minimalny okres, w którym musimy obserwować wyniki ewentualnych interwencji medycznych, które zastosujemy - dodał. Badania nad systemem teleopieki mogą ruszyć w Łodzi już na początku 2017 r. Nadzór merytoryczny nad projektem będzie sprawował prof. Tomasz Kostka, prorektor ds. kształcenia oraz szef Kliniki Geriatrii UM w Łodzi.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych