W Drewnicy pod Warszawą powstaje nowoczesny szpital psychiatryczny

ZDROWIE

Autor: KL/Rynek Seniora   24 lipca 2015 13:17


W Drewnicy pod Warszawą powstaje nowoczesny szpital psychiatryczny Budowa szpitala w Drewnicy już się rozpoczęła. Fot. Fotolia

Nowoczesny, proekologiczny i przyjazny pacjentom - taki ma być nowy szpital "Drewnica". Obiekt powstaje obok już istniejącego szpitala, w tej samej zielonej części Ząbek ( koło Warszawy). Placówka zajmie 22 tys. m kw., a dla pacjentów będzie dostępnych tu 300 łóżek.

Prace budowlane już się rozpoczęły. Wartość inwestycji to 118 mln zł.

W nowym szpitalu Mazowieckie Centrum Psychiatrii "Drewnica" Sp. z o.o. będą działać nowoczesne instalacje wykorzystujące energię słoneczną do ogrzewania wody zimą, a zimne powietrze do klimatyzowania pomieszczeń latem (STES – seasonal thermal energy storage). Dzięki temu szpital "Drewnica" ma szansę stać się najnowocześniejszym szpitalem psychiatrycznym w Europie.

Budynek został zaprojektowany z myślą o pacjentach oraz wszystkich pracownikach szpitala. Jego gwieździsty kształt nie tylko ułatwi komunikację wewnątrz szpitala, ale zapewni również bezpieczeństwo pacjentom.

Główny pawilon szpitala zostanie zbudowany z siedmiu segmentów – wszystkie będą połączone tzw. strefą wielofunkcyjną, przypominającą duży ogród zimowy i prowadzącą do miejsc terapii i wypoczynku. W kompleksie znajdą się m.in. centrum rehabilitacyjne oraz oddziały łóżkowe dla stałych pacjentów. W części rekreacyjno-sportowej będą się mieścić m.in. alejki spacerowe, ławki, stół do tenisa stołowego i stanowiska do gry w szachy.

Problem zaburzeń psychicznych dotyka w Polsce coraz więcej ludzi. Według danych GUS w 2012 r. w warunkach ambulatoryjnych leczyło się w Polsce ponad 1,3 mln osób z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania.

W przypadku zaburzeń nerwicowych i zaburzeń nastroju w 2012 roku odnotowano wzrost łącznie aż o ponad 87 tys. Aby ci pacjenci mogli być skutecznie leczeni, potrzebne są m.in. odpowiednio przystosowane miejsca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.