W Elblągu zoperowanie jaskry możliwe w niecały miesiąc

ZDROWIE

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Seniora   17 lutego 2016 13:20


W Elblągu zoperowanie jaskry możliwe w niecały miesiąc Oddział okulistyczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu to drugi ośrodek w Polsce pod względem ilości zabiegów drugim w kraju pod względem zabiegów u pacjentów z jaskrą. Fot. Archiwum

3 do 4 tygodni - tyle wynosi czas oczekiwania na operację jaskry na oddziale okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu (Warmińsko-Mazurskie). Tymczasem w innych ośrodkach w kraju zdarza się nawet roczna kolejka - informuje Radio Gdańsk.

Elbląski odział jest największym ośrodkiem w Polsce północnej i drugim w kraju pod względem zabiegów u pacjentów z jaskrą.

Najlepszą metodą leczenia jaskry jest operacja wszczepienia mikroimplantów. Dzięki zabiegowi, pacjent może utrzymać widzenie do końca życia.

Jak tłumaczy lek. med. Janusz Adamski, ordynator oddziału okulistycznego WSZ w Elblągu, zabieg jest operacją mikroinwazyjną, polegająca na wszczepieniu specjalnego implantu. Odprowadza on nadmiar płynu z jednej części oka, obniżając w ten sposób ciśnienie w oku do poziomu pozwalającego na dalsze zachowanie widzenia.

Jaskra to grupa chorób, których wspólną cechą jest postępujący zanik nerwu wzrokowego (neuropatia jaskrowa). W przebiegu jaskry może nastąpić całkowita i nieodwracalna utrata wzroku.

Głównym czynnikiem powodującym zanik warstwy włókien nerwowych siatkówki, tworzących następnie nerw wzrokowy, jest we wszystkich typach jaskry zbyt wysokie dla danego oka ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Więcej: www.radiogdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.