
W związku z temperaturą powietrza przekraczającą 30 st. Celsjusza w Krakowie ponownie rozstawione zostaną kurtyny wodne. Mieszkańcy miasta i turyści będą mogli się schłodzić w dziewięciu miejscach.
Kurtyny wodne będą funkcjonować w godz. 11-19. Przewidziano dla nich dziewięć lokalizacji.
1. Pl. Centralny - Al. Róż
2. Rynek Główny przy Ratuszu
3. Mały Rynek
4. ul. Szeroka
5. Plac Bohaterów Getta
6. Kurdwanów ul. Bujaka (Wysłouchów)
7. Rynek Podgórski
8. ul. Ćwiklińskiej
9. os. Dywizjonu 303 - Deptak - ul. Hynka
Podczas upałów najgorszy czas dla organizmu przypada między godz. 11. a 16. Seniorzy powinni w tym czasie unikać przebywania na słońcu.
Wszystkie osoby narażone na dłuższy kontakt z promieniami słonecznymi powinny mieć nakrycie głowy (kapelusz, czapka z daszkiem). Warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych. Trzeba też zapewnić organizmowi przynajmniej dwa litry wody dziennie. W razie przegrzania, odczuwania zawrotów głowy, konieczne jest przeniesienie się w chłodne miejsce i nawodnienie organizmu. Jeśli objawy nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych