W Łodzi powołano platformę Współpracy EIT Health Poland
Autor: PAP Nauka w Polsce/RynekSeniora   20 kwietnia 2015 09:14

Platformę Współpracy EIT Health Poland powołały łódzki Uniwersytet Medyczny, Instytut Medycyny Pracy, firma Ericpol oraz Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego. Podstawowe założenia platformy to promowanie zdrowego stylu życia i wspieranie procesu aktywnego starzenia.

EIT Health to międzynarodowe konsorcjum wybrane w grudniu 2014 r. przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) w ramach otwartego naboru dla kolejnych strategicznych partnerstw publiczno-prywatnych (znanych jako Wspólnoty Wiedzy i Innowacji) w obszarze tematycznym - innowacje na rzecz zdrowia i aktywnego starzenia.

Regionalnym partnerem konsorcjum (Innostar) jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Instytut Medycyny Pracy oraz firma Ericpol. Powołana platforma ma za zadanie stworzyć przestrzeń współpracy biznesu ze światem nauki i edukacji w ramach tzw. Trójkąta Wiedzy i Innowacji. Listy intencyjne o współpracy z platformą podpisali także przedstawiciele miasta i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Dyrektor ds. programów firmy Ericpol Marek Gajowniczek liczy, że dzięki platformie EIT Health Poland mieszkańcy Polski i regionu łódzkiego w pierwszej kolejności będą mogli wykorzystać innowacyjne rozwiązania wspierające aktywne życie i zdrowe starzenie się.

Według niego jest coraz więcej obszarów, w których informatyka wspiera medycynę, a istotnym elementem "internetu rzeczy" jest oprogramowanie. - Tego typu rozwiązania znajdą istotne zastosowania w służbie zdrowia i profilaktyce medycznej np. opaski SmartBand czy zdalna opieka nad pacjentem wykorzystująca oprogramowanie na urządzenia mobilne- dodał Gajowniczek.

EIT Health skupia ponad 140 partnerów, którymi są wiodące ośrodki naukowe, uniwersytety, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe z 14 państw Europy. W ramach projektu działa sześć tzw. centrów doskonałości, ulokowanych w Skandynawii, krajach Beneluksu, Niemczech, Hiszpanii, Francji oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Obok nich powołano sieć regionalnych klastrów Innostar, w których podmioty akademickie, medyczne i naukowe współdziałają z biznesem - jednym z nich jest łódzkie partnerstwo. Działają one też na Węgrzech, w Chorwacji, Portugalii, Słowenii i w Walii. Projekty finansowane mają być z budżetu EIT oraz z funduszy UE, m.in. strukturalnych i Horizon 2020.

Czytaj: www.naukawpolsce.pap.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.