W Lublinie leczą udary trombektomią
Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Seniora   03 listopada 2015 09:01

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie dołączył do kilku innych ośrodków w Polsce, które stosują nowoczesną metodę leczenia udarów - mechaniczną trombektomię. Wykonano już trzy zabiegi u chorych w wieku od 45–60 lat z objawami ciężkiego uszkodzenia mózgu  - informuje "Dziennik Wschodni".

Zabieg polega na mechanicznym usunięciu materiału zatorowego, który jest przyczyną wystąpienia objawów klinicznych. Można ją zastosować w pierwszych 6 godzinach od zachorowania.

Dr Jacek Gawłowicz, zastępca kierownika oddziału neurologicznego w szpitalu wyjaśnia, że klinika podejmuje takie działania przy braku skuteczności leczenia farmakologicznego bądź występowaniu przeciwwskazań do jego zastosowania.

Na przełomie 2014 i 2015 roku opublikowano wyniki kilku badań klinicznych, które jednoznacznie wskazują, że mamy do czynienia z przełomem w leczeniu udaru niedokrwiennego mózgu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie jest jednym z kilku ośrodków w Polsce, które wykonują tego typu zabiegi. Dotychczas przeprowadzono tu trzy zabiegi mechanicznej trombektomi. Wykonano je u chorych w wieku od 45–60 lat z objawami ciężkiego uszkodzenia mózgu. Dzięki tej metodzie udało się w znacznym stopniu ograniczyć obszar uszkodzenia mózgu a tym samym zmniejszyć stopień niesprawności pacjentów.

Placówka utworzyła zespół interwencyjnej terapii ostrego udaru mózgu, w skład którego wchodzą neurolodzy, radiolodzy interwencyjni oraz anestezjolodzy. Szpital jest gotowy na leczenie kolejnych pacjentów.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.