W Słupsku wykształcą specjalistów od rehabilitacji geriatrycznej

ZDROWIE

Autor: Maria Krzos/Rynek Seniora   09 marca 2015 13:40


W Słupsku wykształcą specjalistów od rehabilitacji geriatrycznej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Akademia Pomorska w Słupsku kończy przygotowania do złożenia wniosku o zgodę na uruchomienie studiów na kierunku fizjoterapia. W jego ramach powstaną dwie specjalności - rehabilitacja w opiece geriatrycznej oraz fizjoterapia w medycynie uzdrowiskowej.

- Kształcenie na tym kierunku chcielibyśmy rozpocząć jeszcze w tym roku - mówi w rozmowie z portalem rynekseniora.pl Katarzyna Mudryk-Praszczak, specjalista ds. wizerunku i promocji słupskiej uczelni.  - Wiele zależy od tego, jak długo ministerstwo nauki będzie rozpatrywać nasz wniosek. Jeżeli nie zdążymy z uruchomieniem fizjoterapii od października 2015 r., kierunek ruszy w roku akademickim 2016/2017 - deklaruje.

Kształcenie prowadzone byłoby na poziomie studiów I stopnia (licencjackich), zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Uczelnia nie określiła jeszcze liczby studentów na roku. 

Instytut Nauk o Zdrowiu AP, w ramach którego działać będzie fizjoterapia, w tej chwili prowadzi kształcenie na kierunkach: ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo oraz zdrowie publiczne.

Już wkrótce studenci dwóch ostatnich będą mogli odbywać praktyki w hotelu Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka. Uczelnia podpisała z nim właśnie umowę o współpracy. Praktyki w Uzdrowisku Ustka będą mieli także przyszli studenci fizjoterapii.  - Jednak nie tylko tam - zastrzega Katarzyna Mudryk-Praszczak. - Lista podmiotów, w których w tej chwili nasi studenci mogą odbywać praktyki liczy blisko 200 pozycji. W przyszłości lista ta na pewno będzie rozszerzana.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR